Інформаційна служба:
044 20 500 20
(Багатоканальний)

Аналіз калу

5.2 TORCH-інфекції
5.2.1 ЦМВ-інфекція
5.2.2 Герпетична інфекція
5.2.3 Вірус Епштейна-Барр
5.2.4 Токсоплазмоз (Toxoplasma gondii)
5.2.5 Краснуха (Rubella virus)
5.2.6 Parvovirus B19
5.2.7 TORCH-пакети
5.3 Урогенітальні інфекції
5.3.1 Chlamydia trachomatis
5.3.2 Mycoplasma/Ureaplasma
5.3.3 Treponema pallidum
5.3.4 Trichomonas vaginalis
5.3.5 Candida
5.3.6 Neisseria gonorrhoeae
5.3.7 ВПЛ (вірус папіломи людини)
5.3.8 Біоценоз урогенітальний
5.4 Інші інфекції
5.4.2 Bordetella pertussis
5.4.3 Chlamydia pneumoniae
5.4.4 Helicobacter pylori
5.4.5 Mycoplasma pneumoniae
5.4.6 Staphylococcus aureus, MRSA (метицилінрезистентний)
5.4.7 Епідемічний паротит (Rubalavirus)
5.4.8 Кір (Morbillivirus)
5.4.9 Паразитарні дослідження

13.1 Моніторинг ліків
13.2 Тяжкі метали
13.3 Діагностика порушень метаболізму
13.4 Амінокислоти

Аналіз калу на кишкові паразити (метод концентрування Parasep) / 4008

паразитарних захворювань людини шляхом виявлення в калі глистів або їхніх яєць, цист, личинок, вегетативних форм найпростіших. У разі негативного результату аналіз слід повторити кілька разів з періодичністю у 2–3 дні. Аналіз краще проводити в комплексі із загальним аналізом крові.

Аналіз калу на приховану кров / 4007

У разі пошкодженні органів шлунково-кишкового тракту в кал потрапляє кров, але, якщо крові не дуже багато, то, змішуючись з каловими масами, вона стає непомітною і в результаті проведення копрограми або аналізу на кишкові паразити її не вдається виявити. Визначення в калі рівнів гемоглобіну і трансферину дає змогу виявити навіть мінімальну кількість крові. Цей аналіз використовується в діагностиці цілого ряду захворювань шлунково-кишкового тракту, які супроводжуються прихованими кровотечами (виразкова хвороба, онкологічні захворювання — колоректальний рак, хвороба Крона та інші). Його слід проводити разом з копрограмою.

Аналіз зішкрібу на яйця гостриків (ентеробіоз) / 4009

Гострики — гельмінти, які живуть в кишківнику й викликають у зараженої людини розлади травлення і свербіж в області ануса. Зішкріб з анальної області дає змогу виявити яйця гостриків, які вони відкладають з періодичністю у два тижні. З огляду на таку особливість кладки яєць для повного виключення ентеробіозу — гельмінтозу, спричиненого гострицями, в разі негативного аналізу слід повторити дослідження сім разів через кожні два дні. Тільки якщо у семи аналізах яєць гостриків не виявлено, можна стверджувати, що у обстеженої людини немає ентеробіозу. Даний аналіз слід проводити в комплексі із загальним аналізом крові.

Кальпротектин (кал) / 2238

Кальпротектин — білок, що синтезується нейтрофілами, моноцитами і епітеліальними клітинами. Рівень кальпротектину безпосередньо залежить від кількості нейтрофілів у просвіті кишківника. Він використовується для виявлення запальних процесів в органах шлунково-кишкового тракту. Його краще здавати в комплексі з копрограмою і аналізом калу на приховану кров.

Копрограма / 4010

Копрограма — комплексний аналіз, який дає змогу оцінити кал фізично, хімічно і мікроскопічно. Кал відображає стан усіх органів шлунково-кишкового тракту. Копрограма використовується для діагностики майже всіх захворювань травної системи. Кал на копрограму обов’язково слід здати в разі частих запорів або проносів, зміни звичайних кольору і консистенції калу, болісних відчуттів у області проєкції органів шлунково-кишкового тракту. Копрограму необхідно здавати в комплексі з аналізом на приховану кров.

Лактоферин (кал) / 2 381

Лактоферин — білок, що бере участь в активації місцевого імунітету. До підвищення рівнів лактоферину в калі призводять будь-які запальні процеси в органах шлунково-кишкового тракту. Як наслідок, він разом з кальпротектином є маркером запалення в шлунково-кишковому тракті. Його краще здавати в комплексі з копрограмою і аналізом калу на приховану кров.