Інформаційна служба:
044 20 500 20
(Багатоканальний)

Показники імунної системи

5.2 TORCH-інфекції
5.2.1 ЦМВ-інфекція
5.2.2 Герпетична інфекція
5.2.3 Вірус Епштейна-Барр
5.2.4 Токсоплазмоз (Toxoplasma gondii)
5.2.5 Краснуха (Rubella virus)
5.2.6 Parvovirus B19
5.2.7 TORCH-пакети
5.3 Урогенітальні інфекції
5.3.1 Chlamydia trachomatis
5.3.2 Mycoplasma/Ureaplasma
5.3.3 Treponema pallidum
5.3.4 Trichomonas vaginalis
5.3.5 Candida
5.3.6 Neisseria gonorrhoeae
5.3.7 ВПЛ (вірус папіломи людини)
5.3.8 Біоценоз урогенітальний
5.4 Інші інфекції
5.4.2 Bordetella pertussis
5.4.3 Chlamydia pneumoniae
5.4.4 Helicobacter pylori
5.4.5 Mycoplasma pneumoniae
5.4.6 Staphylococcus aureus, MRSA (метицилінрезистентний)
5.4.7 Епідемічний паротит (Rubalavirus)
5.4.8 Кір (Morbillivirus)
5.4.9 Паразитарні дослідження

13.1 Моніторинг ліків
13.2 Тяжкі метали
13.3 Діагностика порушень метаболізму
13.4 Амінокислоти

Імуноглобулін A (IgA, сироватка) / 1038

Імуноглобуліни А — глікопротеїни, які виконують функцію захисту слизових оболонок. Їхнє підвищення може свідчити про інфекційний процес, новоутворення, захворювання печінки, мієломну хворобу, муковісцидоз. Зниження IgA може вказувати на гіпогаммаглобулінемію, лейкоз, целіакію, СНІД, кандидоз. Даний аналіз застосовують для оцінки місцевого гуморального імунітету, діагностики імунодефіцитів, виявлення причин рецидивів інфекційних захворювань. У комплексі призначають визначення рівня IgE, IgG, IgM, циркулюючих імунних комплексів, С-реактивного білка.

Імуноглобулін E (IgЕ загальний, сироватка) / 1037

Імуноглобуліни Е — гамма-глобуліни, які беруть участь в реакціях негайного типу і протипаразитарному захисті. Їхнє підвищення може свідчити про паразитарні інвазії, алергічні захворювання (алергічний бронхолегеневий аспергільоз), патології імунітету (IgE-мієлома, вузликовий периартеріїт). Зниження IgЕ може вказувати на гіпогаммаглобулінемію, імунодефіцити. Даний аналіз застосовують для діагностики алергії, глистових інвазій і патологій імунітету. У комплексі призначають визначення рівнів IgE, IgG, IgM, циркулюючих імунних комплексів, С-реактивного білка.

Імуноглобулін G (IgG, сироватка) / 1040

Імуноглобуліни G — глікопротеїни, що забезпечують гуморальний захист організму від рецидиву інфікування. Підвищення їх може свідчити про інфекційний процес або імунопроліфератівне захворювання (мієломна хвороба), автоімунний процес (ВКВ, РА). Зниження IgG може бути вродженим (за синдрому Віскотта-Олдріча) і набутим (у разі СНІДу, лейкемії). Аналіз застосовують для оцінки гуморального імунітету, діагностики імунодефіцитів, виявлення причин рецидивів інфекційних захворювань. У комплексі призначають тест на IgE, IgА, IgM, ЦІК, С-реактивний білок.

Імуноглобулін M (IgМ, сироватка) / 1039

Імуноглобуліни М — глікопротеїни, які виробляються у разі первинної імунної відповіді. Їхнє підвищення може свідчити про інфекційний процес, новоутворення, захворювання печінки, множинні мієломи, червоний вовчак, ревматоїдний артрит. Зниження IgМ може відбуватися за гіпогаммаглобулінемії, опіках, мієломи і в дитячому віці. Даний аналіз застосовують для оцінки гуморального імунітету, діагностики імунодефіцитів і внутрішньоутробних інфекцій. У комплексі призначають визначення рівня IgE, IgG, IgА, ЦІК, С-реактивного білка.

Інтерлейкін-1 бета (ІЛ-1, IL-1 beta) / 9293
* — дослідження виконуються в лабораторії «Сінево» в Німеччині

IL-1β — прозапальний цитокин, який бере участь в захисті організму від дії патогенних агентів. Підвищення рівня IL-1β відзначається за бактеріальних інфекцій, автоімунних захворювань (РА, СЧВ), СНІД, лейкозів, запальних захворювань, а зниження — за вірусних інфекцій дихальних шляхів (грип, парагрип), раку легенів, псоріазу. Даний тест проводять для оцінки ефективності лікування інфекційних захворювань. Також використовується як маркер імунореактивності в недоношених новонароджених. У комплексі призначають аналізи на IL-4, IL-6, IgA, IgM.

Інтерлейкін-4 (ІЛ-4, IL-4) / 9410
* — дослідження виконуються в лабораторії «Сінево» в Німеччині

Інтерлейкін-4 — цитокін, який регулює розвиток В-лімфоцитів і секрецію антитіл. Підвищення його рівня може свідчити про алергічні реакції (астма, атопічний дерматит, поліноз), синдром Сезарі, загострення гепатиту С. Зниження — про злоякісне новоутворення або вірусні інфекції (грип, коронавірус). Даний тест проводять для діагностики та оцінки ефективності лікування алергічних захворювань і вірусного гепатиту С, а також для оцінки імунного статусу. В комплексі призначають аналізи на IL-1β, IL-6, IgA, IgM, IgЕ.

Інтерлейкін-6 (ІЛ-6, IL-6) / 9294

Інтерлейкін-6 — глікопротеїд, який бере участь в імунній та запальній відповідях. Його підвищення спостерігається за інфекційних, автоімунних захворювань, псоріазу, саркоми Капоші, захворювань печінки (гепатит, цироз), панкреатиту, хвороби Крона, хвороби Кавасакі. Даний тест застосовують для оцінки імунного статусу, тяжкості панкреатиту, бактеріального сепсису у новонароджених, автоімунних захворювань. У комплексі призначають аналізи на С-реактивний білок, гаптоглобін, сироватковий амілоїд А, лужну фосфатазу, АЛТ, АСТ, білірубін, ревматоїдний фактор.

Комплемент (C3C компонент) / 1125

Компонент комплементу C3 — білок гострої фази запалення, який бере участь в реалізації цитолізу й анафілаксії. Підвищення його рівня відзначається у разі інфекційних захворювань (ГРВІ, пневмонія), системних захворювань (ревматоїдний артрит), цукрового діабету, інфаркту міокарда, пухлин. Зниження — за сепсису, СЧВ, гепатиту В, СНІД, синдром Шегрена. Даний тест призначають у разі частих повторних інфекційних захворювань для підтвердження дефіциту комплементу, а також для моніторингу активності автоімунних захворювань. У комплексі призначають аналіз на комплемент С4, IgA, IgG, IgM.

Комплемент (С4 компонент) / 1126

С4 компонент комплементу — показник захисної функції організму за інфекційних та автоіммунних захворювань. Підвищення його рівня відзначається у разі дефіциту компонентів С1q, C1r, C1s, пухлин, гострих запальних реакцій. Зниження — за спадкового ангіоневротичного набряку, автоімунних захворювань (артрит, вовчак, васкуліти), кріоглобулінемії. Даний тест застосовують для діагностики автоімунних захворювань, визначення схильності до СЧВ, оцінки імунного статусу. У комплексі призначають аналіз на комплемент С3, IgA, IgG, IgM, антинуклеарні антитіла.

Комплемент C1q циркулюючих імунних комплексів, автоантитіла / 2123

С1q — перший глікопротеїн у каскаді реакцій у разі активації системи комплементу класичним шляхом. Є маркером системних захворювань. Ці захворювання проявляються ураженням суглобів, лихоманкою, висипом на шкірі, еритемою на обличчі і шиї, ураженням внутрішніх органів (особливо нирок). Даний тест застосовують для діагностики і контролю перебігу системного червоного вовчака (СЧВ), уртикарного васкуліту, для оцінки ризику пошкодження нирок за СЧВ. У комплексі призначають аналізи на компліменти С3, С4, антитіла до ядерних антигенів, антитіла до дволанцюгової ДНК, антинуклеарний фактор на HEp-2 клітинах.

Розчинний рецептор інтерлейкіну-2 (sIL-2R) / 9414
* — дослідження виконуються в лабораторії «Сінево» в Німеччині

Інтерлейкін-2 — фактор, що сприяє росту Т-клітин і бере участь в імунній відповіді. Виявлення рівня розчинного рецептора IL-2 показано у разі появи болю в суглобах, анемії, збільшення печінки й селезінки, висипу на шкірі, зниження маси тіла, збільшення лімфовузлів. Тест виконують для діагностики ревматоїдного артриту, системного вовчака, лейкозів, інфекційного мононуклеозу і для моніторингу реципієнтів трансплантата. У комплексі призначають аналіз крові, аналізи на компліменти С3, С4, антитіла до ядерних антигенів, антинуклеарний фактор на HEp-2 клітинах.