Інформаційна служба:
044 20 500 20
(Багатоканальний)

Побутові алергени

5.2 TORCH-інфекції
5.2.1 ЦМВ-інфекція
5.2.2 Герпетична інфекція
5.2.3 Вірус Епштейна-Барр
5.2.4 Токсоплазмоз (Toxoplasma gondii)
5.2.5 Краснуха (Rubella virus)
5.2.6 Parvovirus B19
5.2.7 TORCH-пакети
5.3 Урогенітальні інфекції
5.3.1 Chlamydia trachomatis
5.3.2 Mycoplasma/Ureaplasma
5.3.3 Treponema pallidum
5.3.4 Trichomonas vaginalis
5.3.5 Candida
5.3.6 Neisseria gonorrhoeae
5.3.7 ВПЛ (вірус папіломи людини)
5.3.8 Біоценоз урогенітальний
5.4 Інші інфекції
5.4.2 Bordetella pertussis
5.4.3 Chlamydia pneumoniae
5.4.4 Helicobacter pylori
5.4.5 Mycoplasma pneumoniae
5.4.6 Staphylococcus aureus, MRSA (метицилінрезистентний)
5.4.7 Епідемічний паротит (Rubalavirus)
5.4.8 Кір (Morbillivirus)
5.4.9 Паразитарні дослідження

13.1 Моніторинг ліків
13.2 Тяжкі метали
13.3 Діагностика порушень метаболізму
13.4 Амінокислоти

Кліщ

Кліщ Dermatophagoides farinae, антитіла IgE / 9238

Антимікросомальні антитіла утворюються імунною системою людини в процесі розвитку певних захворювань щитоподібної залози. Виявлення цих антитіл може допомогти діагностувати автоімунні захворювання щитоподібної залози. Оптимально досліджувати з оцінкою рівнів тиреотропного гормону, вільного тироксину.

Кліщ Dermatophagoides pteronyssinus, антитіла IgE / 9239

Кліщ Dermatophagoides pteronyssinus, більш відомий як кліщ домашнього пилу, є одним з найпоширеніших побутових алергенів. Виявлення в крові специфічних до цього кліща імуноглобулінів дає змогу підтвердити його роль у розвитку алергічної реакції у людини. Аналіз слід здавати в разі появи симптомів алергії у разі контакту з пилом, а також в комплексній діагностиці захворювань з алергічним генезом (астма, риніти, кон’юнктивіти, кропив’янка та інші). Визначення показника бажано поєднувати з вивченням рівнів імуноглобулінів до інших побутових алергенів.

Кліщ Lepidoglyphus destructor, антитіла IgE / 9240

Кліщ Lepidoglyphus destructor заводиться в борошні або на зерні, якщо їх зберігали за високої вологості. Потрапляючи на шкіру, слизові оболонки очей, органів дихання або з їжею в ШКТ, він здатний викликати у людини розвиток алергічних реакцій (виникають анафілактичні реакції, алергічні риніти і кон’юнктивіти, бронхіальна астма). Визначення імуноглобулінів Е дає змогу виявити сенсибілізацію імунної системи до антигенів даного кліща. Аналіз краще здавати в комплексі з оцінкою чутливості організму до інших побутових і харчових алергенів.

Кліщ борошняний Acarus siro, антитіла IgE / 9241

Борошняний кліщ часто заводиться в борошні за його неправильного і занадто тривалого зберігання. Потрапляючи в організм людини, він може провокувати розвиток алергічних реакцій із залученням до патологічного процесу органів дихання, шлунково-кишкового тракту, шкіри. У хворого можуть з’являтися сльозотеча, виділення з носа, біль у животі, пронос, висип на шкірі. Визначення специфічних імуноглобулінів Е дає змогу виявити сенсибілізацію організму до антигенів даного кліща і діагностувати спровоковану ним алергію. Аналіз бажано здавати в комплексі з оцінкою чутливості організму до інших побутових і харчових алергенів.

Кліщ сирний Tyrophagus putrescentiae, антитіла IgE / 1280

Сирний кліщ живе на поверхні сиру й насіння деяких рослин. Потрапляючи в шлунково-кишковий тракт з їжею, він здатний провокувати розвиток алергічних реакцій, головними симптомами яких є пронос і біль у животі. Виявлення специфічних до сирного кліща антитіл IgE дає змогу з високою точністю діагностувати алергію, викликану цим кліщем. Аналіз краще здавати в комплексі з визначенням чутливості до інших побутових і харчових алергенів.

Корм для риб

Корм для риб — дафнія, антитіла IgE / 9046

Дафнії — водяні комахи, які часто використовуються як корм для риб і можуть викликати алергічні реакції у людини. Поширення акваріумів призводить до частих контактів людини з дафніями в побуті. Тому дуже важливо знати, сенсибілізовані ви до алергенів дафнії чи ні. Аналіз обов’язково слід здати в разі розвитку симптомів алергічних реакцій після контакту з акваріумами, кормами для риб. Також він входить в діагностичну програму бронхіальної астми, анафілактичного шоку, алергічних дерматитів, ринітів, кон’юнктивітів та інших алергічних захворювань.

Пилкові алергени

Дерева

Акація (пилок), антитіла IgE / 9117

Будучи дуже поширеною в нашому регіоні, акація в період цвітіння становить особливу небезпеку для людей з алергією. За допомогою визначення специфічних IgE можна виявити сенсибілізацію людини до пилку акації. Аналіз обов’язково слід здати в разі розвитку симптомів алергії після контакту з кольором акації. Також визначення антитіл до пилку акації може проводитися для пошуку першопричини розвитку різних захворювань алергічного генезу (риніти, астма, кропив’янка і багато інших).

Береза (пилок), антитіла IgE / 9118

Береза є дуже поширеною породою дерев в нашому регіоні. У період цвітіння вона виділяє пилок, яка може бути небезпечним для людей з алергією. Даний аналіз обов’язково слід здати в разі виникнення симптомів алергії (сльозотеча, нежить, висип, свербіж і т. д.) після контакту з пилком берези. Крім того, в комплексі з оцінкою сенсибілізації до інших алергенів він використовується для виявлення чинників розвитку бронхіальної астми, алергічних ринітів, кон’юнктивітів та інших алергічних захворювань.

Береза, основний алерген, антитіла IgE / 9263

Береза є дуже поширеною породою дерев. У період цвітіння вона виділяє пилок, яка може бути небезпечним для людей з алергією. Пилок берези містить цілий ряд компонентів, загрозливих для алергіків, але один з них — найбільш агресивний і специфічний для березового пилку. Рівні антитіл до цього компоненту пилку обов’язково слід здати в разі виникнення сльозотечі, нежитю, висипу або свербіння після контакту з березами. Крім того, в комплексі з оцінкою сенсибілізації до інших алергенів він використовується в діагностиці бронхіальної астми, ринітів, кон’юнктивітів.

Бук (пилок), антитіла IgE / 9264

Пилок бука здатен провокувати розвиток алергічних реакцій у сенсибілізованих до нього людей. Визначення антитіл IgE до пилку бука дає змогу виявити сенсибілізацію і підтвердити взаємозв’язок між контактом з пилком і розвитком у людини симптомів алергії. Аналіз використовується для діагностики і пошуку першопричини розвитку різних алергічних захворювань. Його слід здавати в комплексі з оцінкою рівнів антитіл до інших пилкових алергенів.

Волоський горіх (пилок), антитіла IgE / 9121

Вивчення антитіл IgE до пилку волоського горіха дає змогу виявити сенсибілізацію організму до антигенів цієї породи дерев. Аналіз обов’язково слід здати у разі появи симптомів алергічних реакцій (висип, свербіж, почервоніння очей, сльозоточивість нежить та ін.) після контакту з деревами волоських горіхів в період цвітіння. Крім того, аналіз може використовуватися разом з вивченням інших алергенів для пошуку першопричини розвитку ринітів, кон’юнктивітів, бронхіальної астми та інших захворювань алергічного генезу.

Дуб (пилок), антитіла IgE / 9266

Велика кількість дубів росте в містах, селах, лісопаркових зонах нашої країни. Як наслідок, кожен з нас може контактувати з пилком дуба в період цвітіння. У чутливих людей пилок може викликати алергічні прояви. У разі виникнення після контакту з пилком дуба сльозотечі, свербежу, висипу, утруднення дихання слід звернутися до лікаря і лабораторно визначити сенсибілізацію організму до антигенів дуба. IgЕ до пилку дуба слід здавати в комплексі з вивченням сенсибілізації до інших пилкових антигенів (берези, липи і т. Д.).

Верба козяча (пилок), антитіла IgE / 1276

Верба козяча — дерево із сімейства Вербові, яке поширене у Європі та Азії. У другій половині весни, під час цвітіння верби козячої, у сенсибілізованих до неї людей можуть виникати симптоми полінозу (кашель, утруднення дихання, висип, свербіж та ін.). Вивчення рівнів антитіл проводиться для діагностики полінозу й визначення ролі верби козячої в їхньому розвитку. Крім того, аналіз може використовуватися для оцінки ризику розвитку алергічних реакцій від контакту з пилком цього дерева в майбутньому. Аналіз краще здавати в комплексі з оцінкою чутливості організму до інших пилкових алергенів.

Ільм (пилок), антитіла IgE / 1277

Ільм — невибагливе дерево, яке поширене майже на всіх континентах. Від контакту з деревом під час його цвітіння у сенсибілізованих людей можуть виникати симптоми алергії (кашель, утруднення дихання, почервоніння слизових, висип, свербіж та ін.). Визначити сенсибілізацію організму до пилку ільма можна за допомогою вивчення рівнів специфічних до його антигенів імуноглобулінів Е. Аналіз слід здавати в комплексі з оцінкою чутливості організму до інших пилкових алергенів.

Каштан європейський, антитіла IgE / 9120

Каштан європейський — дерево із сімейства Букові. Плоди каштана (горіхи) широко використовуються в їжу в багатьох країнах світу. Споживання горіхів чутливими до їхніх антигенів людьми призводить до розвитку алергічних реакцій. Насамперед у патологічний процес втягується ШКТ, з’являється пронос, нудота, біль в животі. Також може з’явитися свербіж, висип на шкірі, утруднення дихання. Визначення антитіл IgE дає змогу виявити сенсибілізацію організму до горіхів каштана і діагностувати пов’язані з нею алергічні захворювання. Аналіз краще здавати в комплексі з іншими харчовими алергенами.

Кедр, антитіла IgE / 1278

Кедр — дерево із сімейства Соснові. У травні й червні (в період цвітіння) кедр може становити небезпеку для людей, сенсибілізованих до його антигенів, у зв’язку з можливістю розвитку алергії після контакту з пилком. Крім того, небезпечними можуть бути і плоди кедра (горішки). Визначити чутливість людини до антигенів кедра можна за допомогою вивчення рівнів імуноглобулінів Е в крові. Аналіз краще проводити в комплексі з вивченням сенсибілізації до інших пилкових і харчових алергенів.

Кипарис (пилок), антитіла IgE / 9124

Кипарис — вічнозелене дерево із сімейства Кипарисові. В період активного цвітіння кипариса (травень і початок червня) у людей, сенсибілізованих до його пилку, може розвинутися алергічна реакція за типом полінозу (свербіж, нежить, печіння, висип на шкірі, кашель, утруднення дихання, сльозотеча). Вивчення рівнів специфічних антитіл дає змогу виявити взаємозв’язок між розвитком симптомів і контактом з пилком кипариса, підібрати ефективне лікування й запобігти розвитку алергії в майбутньому. Аналіз краще проводити в комплексі з вивченням сенсибілізації до інших пилкових алергенів.

Клен (пилок), антитіла IgE / 1279

Вивчення рівнів специфічних до пилку клена імуноглобулінів класу E дає змогу виявити сенсибілізацію імунної системи до антигенів клена. Сенсибілізація є наслідком порушень в роботі імунної системи і призводить до розвитку алергічних реакцій. Аналіз проводиться для пошуку першопричини алергії з метою підбору ефективного лікування й профілактики повторного розвитку алергічних реакцій. Його краще здавати в комплексі з вивченням антитіл до інших пилкових алергенів.

Ліщина (пилок), антитіла IgE / 9125

Ліщина — дерев’янисті чагарники і дерева із сімейства Березові. У квітні й травні (період активного цвітіння) становить небезпеку для людей, сенсибілізованих до антигенів її пилку. У них після контакту з ліщиною можуть виникати алергічні реакції за типом полінозу. Аналіз використовується в діагностиці алергії на ліщину і в комплексі з вивченням чутливості до інших пилкових антигенів у визначенні алергічного статусу людини.

Липа (пилок), антитіла IgE / 9123

Липа — дерево із сімейства Липові, яке дуже поширене на території Європи, Азії та Північної Америки. В період активного цвітіння (червень, липень) може провокувати розвиток алергічних реакцій за типом полінозу у сенсибілізованих людей. Виявлення в організмі специфічних антитіл підтверджує підвищену чутливість організму до пилку липи і дає змогу діагностувати алергічні захворювання, спровоковані контактом з липою. Аналіз слід здавати в комплексі з антитілами до інших пилкових алергенів.

Вільха (пилок), антитіла IgE / 9268

Вільха — дерево із сімейства Березові, яке цвіте у квітні й травні. В період активного цвітіння вільха становить небезпеку для сенсибілізованих до її антигенів людей. Контакт з пилком вільхи може привести до розвитку алергічної реакції за типом полінозу. Для виявлення чутливості до антигенів вільхи визначаються рівні специфічних імуноглобулінів у крові пацієнта. Аналіз слід здавати в комплексі з оцінкою чутливості до інших пилкових і харчових алергенів.

Ясен (пилок), антитіла IgE / 9283

Ясен — дуже поширена порода дерев, які цвітуть у квітні й травні. В період активного цвітіння ясен становить небезпеку для людей із сенсибілізацією до його антигенів. Визначення рівнів антитіл до антигенів ясена дає змогу діагностувати алергічні захворювання, які були спровоковані контактом з пилком ясена. Аналіз краще здавати в комплексі з вивченням антитіл до інших пилкових алергенів.

Злакові

Єжа збірна, антитіла IgE / 1273

Єжа збірна — багаторічна трав’яниста рослина із сімейства Злакові, яка широко використовується для озеленення міських ландшафтів. Період цвітіння єжі збірної триває з червня до серпня. В цей час вона становить особливу небезпеку для людей з порушеннями в роботі імунної системи через можливість розвитку алергічних реакцій за типом полінозу. Визначення антитіл дає змогу виявити сенсибілізацію організму і розробити план лікування спровокованої цією рослиною алергії.

Бухарник шерстистий, антитіла IgE / 1271

Бухарник шерстистий — рослина із сімейства Злакові. Воно в великих кількостях росте на луках і широко використовується у заготівлі корму для худоби. Період активного цвітіння припадає на червень і липень. Від контакту в цей період з бухарником шерстистим у людей із сенсибілізацією до його пилку можуть розвиватися алергічні реакції за типом полінозу. Оцінка рівнів антитіл дає змогу діагностувати алергію, викликану бухарником шерстистим, і запобігти її розвитку в майбутньому.

Колосок запашний, антитіла IgE / 1283

Колосок запашний — лугова рослина із сімейства Злакові, яка широко використовується в сільському господарстві. Цвіте колосок запашний майже все літо. Контакт сенсибілізованої людини з пилком цієї рослини призводить до розвитку алергії за типом полінозу (з появою чхання, утруднення дихання, почервоніння очей, сльозотечі). Визначення специфічних імуноглобулінів класу Е дає змогу діагностувати алергію. Аналіз краще здавати в комплексі з вивченням чутливості до інших пилкових алергенів.

Кукурудза, антитіла IgE / 1286

Кукурудза — однорічна трав’яниста рослина із сімейства Злакові. Кукурудза широко використовується в сільському господарстві й харчовій промисловості. Під час цвітіння (червень, липень) виділяє велику кількість пилку, який може провокувати розвиток алергічних реакцій у сенсибілізованої людини. Небезпеку може становити і споживання кукурудзи. Визначення специфічних антитіл дає змогу діагностувати алергічні реакції, викликані контактом з кукурудзою.

Овес польовий, антитіла IgE / 1301

Овес — трав’яниста рослина, яке широко використовується в сільському господарстві й харчовій промисловості. Цвіте рослина в червні та липні. Контакт з квітучим вівсом у людини з порушеннями в роботі імунної системи може призвести до розвитку алергічних реакцій. Визначення в крові специфічних антитіл дає змогу виявити сенсибілізацію людини до пилку вівса і діагностувати спровоковані нею алергічні захворювання. Аналіз краще здавати в комплексі з оцінкою чутливості до інших злакових культур.

Вівсяниця лугова, антитіла IgE / 1291

Вівсяниця лугова — рослина із сімейства Злакові, яка широко використовується на літніх пасовищах і в заготівлі корму для худоби на зиму. Найбільш інтенсивно цвіте в червні. Від контакту з вівсяницею в цей період у людей з підвищеною чутливістю до її пилку виникають алергічні захворювання. Оцінка рівнів антитіл дає змогу виявити сенсибілізацію організму і діагностувати алергію, викликану вівсяницею.

Плевел, антитіла IgE / 1296

Плевел — рослина із сімейства Злакові. Зустрічається на луках і полях, використовується для оформлення газонів і заготівлі корму в сільському господарстві. Цвіте з червня до вересня. У цей період плевел становить небезпеку для людей із сенсибілізацією до його антигенів. Від контакту з пилком рослини у людей з підвищеною чутливістю імунної системи виникають алергічні захворювання. Оцінка рівнів антитіл дає змогу виявити сенсибілізацію організму і діагностувати алергію, спровоковану пилком плевела.

Пшениця, антитіла IgE / 9256

Пшениця — трав’яниста рослина із сімейства Злакові. Вона широко використовується в сільському господарстві й харчовій промисловості. Активно цвіте в червні та липні. Контакт з квітучою рослиною у людини із сенсибілізацією до пшениці може привести до розвитку алергічних реакцій. Визначення в крові специфічних антитіл дає змогу виявити чутливість до пшениці й діагностувати спровоковані нею алергічні захворювання.

Жито (пилок), антитіла IgE / 9272

Жито — трав’яниста рослина, яке широко використовується для приготування їжі і як корм для тварин. Період цвітіння жита припадає на першу половину літа. Контакт з пилком жита у сенсибілізованої людини може привести до розвитку алергічних реакцій. Визначення в крові специфічних імуноглобулінів класу Е дає змогу діагностувати спровоковані контактом з пилком жита алергічні захворювання і сприяє їхній профілактиці в майбутньому.

Тимофіївка, антитіла IgE / 9278

Тимофіївка — трав’яниста рослина, поширена в лісовій зоні і в гористій місцевості. Широко використовується в сільському господарстві. Період цвітіння тимофіївки припадає на перші місяці весни. Контакт з пилком у сенсибілізованої людини провокує розвиток алергічних реакцій за типом полінозу. Визначення в крові специфічних імуноглобулінів дає змогу виявити чутливість людини до антигенів тимофіївки.

Трава свинорий, антитіла IgE / 9279

Трава свинорий (собачий зуб) — трав’яниста злакова рослина. Період цвітіння припадає на все літо й перші місяці осені. Контакт з пилком у людини з високочутливою імунною системою може призвести до розвитку полінозу. Визначення в крові специфічних антитіл дає змогу виявити сенсибілізацію людини до антигенів трави свинорою. Аналіз слід здавати в комплексі з визначенням антитіл до інших пилкових алергенів.

Ячмінь (пилок), антитіла IgE / 9260

Ячмінь — трав’яниста рослина із сімейства Злакові, яке широко використовується в сільському господарстві й для приготування їжі. Період цвітіння ячменю припадає на червень і липень. Контакт з квітучою рослиною у сенсибілізованої людини може привести до розвитку алергічних реакцій. Визначення в крові специфічних антитіл дає змогу виявити чутливість людини до антигенів ячменю і діагностувати спровоковані контактом з пилком алергічні захворювання.