Інформаційна служба:
044 20 500 20
(Багатоканальний)

Репродуктивна панель

5.2 TORCH-інфекції
5.2.1 ЦМВ-інфекція
5.2.2 Герпетична інфекція
5.2.3 Вірус Епштейна-Барр
5.2.4 Токсоплазмоз (Toxoplasma gondii)
5.2.5 Краснуха (Rubella virus)
5.2.6 Parvovirus B19
5.2.7 TORCH-пакети
5.3 Урогенітальні інфекції
5.3.1 Chlamydia trachomatis
5.3.2 Mycoplasma/Ureaplasma
5.3.3 Treponema pallidum
5.3.4 Trichomonas vaginalis
5.3.5 Candida
5.3.6 Neisseria gonorrhoeae
5.3.7 ВПЛ (вірус папіломи людини)
5.3.8 Біоценоз урогенітальний
5.4 Інші інфекції
5.4.2 Bordetella pertussis
5.4.3 Chlamydia pneumoniae
5.4.4 Helicobacter pylori
5.4.5 Mycoplasma pneumoniae
5.4.6 Staphylococcus aureus, MRSA (метицилінрезистентний)
5.4.7 Епідемічний паротит (Rubalavirus)
5.4.8 Кір (Morbillivirus)
5.4.9 Паразитарні дослідження

13.1 Моніторинг ліків
13.2 Тяжкі метали
13.3 Діагностика порушень метаболізму
13.4 Амінокислоти

Андростендіон / 9001

Андростендіон — андроген, який синтезується наднирниками, в яєчниках у жінок та яєчках у чоловіків, бере участь в регуляції діяльності статевої системи. Є попередником тестостерону, естрогенів та характеризується значно нижчою, у порівнянні із тестостероном, активністю. Оцінка рівнів андростендіону застосовується для виявлення причин будь-яких порушень у роботі статевої системи (зокрема безпліддя) та в діагностиці пухлин наднирників в комплексі з індексом вільного тестостерону, 17 ОПГ, ДГЕА-с.

Антимюллерів гормон (АМГ, MIS) / 2084

Антимюллерів гормон — гормон, який виробляється яєчниками у жінок та яєчками у чоловіків і є одним з основних регуляторів розвитку та діяльності статевої системи людини починаючи з періоду внутрішньоутробного розвитку плода. Визначення антимюллерового гормону вкрай важливе для оцінки статевого розвитку, дозрівання та роботи статевої системи протягом життя. У жінок входить у комплекс обстеження у разі порушень менструального циклу, СПКЯ, для визначення резерву яйцеклітин і виявлення деяких форм раку яєчників.

Глобулін, що зв’язує статеві гормони (СЗГ, SHBG) / 1012

Глобулін, що зв’язує статеві гормони, — білок, що синтезується печінкою та регулює вміст в організмі активних (діючих) статевих гормонів. Від кількості даного глобуліну напряму залежить функціональна здатність основних статевих гормонів. Визначення проводиться у разі безпліддя, у жінок з порушеннями менструального циклу, гірсутизмом, СПКЯ, у чоловіків — з еректильною дисфункцією в комплексі з оцінкою тестостерону загального та інших гормонів репродуктивної панелі.

Дигідротестостерон / 2093

Дигідротестостерон — активний метаболіт (похідна речовина) тестостерону, рівень якого залежить від активності ферменту 5альфа-редуктази, важливий у формуванні та регулюванні діяльності статевої системи чоловіка (передміхурової залози), росту волосся. У жінок може бути причиною гірсутизму, прищів. Визначення дигідротестостерону необхідне для оцінки статевого розвитку в чоловіків, причин гірсутизму у жінок та в обстеженні з облисінням у комплексі з оцінкою гормонів репродуктивної панелі.

Інгібін В / 2289

Інгібін В — гормон, що регулює статеву функцію у жінок і чоловіків шляхом впливу на рівень фолікулостимулюючого гормону гіпофіза. Дослідження рівнів інгібіну В використовується для визначення порушень статевого дозрівання у підлітковому віці, оцінки сперматогенезу в чоловіків та діагностики окремих форм раку яєчників у жінок. Для підвищення інформативності аналізу бажано проводити його в комплексі з оцінкою рівнів ФСГ, ЛГ, АМГ, тестостерону в чоловіків, естрогену в жінок.

Лютеїнізуючий гормон (ЛГ) / 1009

Лютеїнізуючий гормон (ЛГ) — один з гормонів гіпофіза, що регулює діяльність статевої системи. Стимулює вивільнення яйцеклітин з яєчника (овуляцію) та синтез тестостерону в чоловіків у яєчках. Впливає на рівні естрогенів, прогестерону й тестостерону. Визначення рівнів ЛГ широко застосовується для оцінки статевого дозрівання, у разі безпліддя, порушень у спермограмі, виявлення станів, пов’язаних з клімактеричним періодом, у комплексі із ФСГ, рівнями естрогенів, прогестерону, тестостерону, ТТГ, АМГ.

Макропролактин / 9010 (Пролактин загальний; пролактин мономірний; макропролактин)

Пролактин — гормон гіпофіза, що регулює діяльність статевої системи, впливає на метаболічні зміни, імунну систему та інше. Пролактин в крові людини можна розділити на кілька частин, зокрема, виділяють мономірний пролактин (активна частина гормону) і макропролактин (неактивна форма). Визначення співвідношення між цими видами пролактину дає змогу визначити, чи є підвищений рівень пролактину причиною порушень у репродуктивному здоров’ї. Дослідження проводиться в комплексі з іншими гормонами репродуктивної панелі та тиреотропним гормоном.

Прогестерон / 1010

Прогестерон — один із основних статевих гормонів у жінок (синтез у жовтому тілі, плаценті під час вагітності), який відіграє важливу роль в підготовці організму до вагітності та нормальному її перебігові. Визначення рівня прогестерону проводиться для оцінки наявності овуляції, контролю за перебігом вагітності, діагностики позаматкової вагітності, визначення ефективності прийому препаратів прогестерону. Прогестерон синтезується у жінок та чоловіків в наднирниках, і визначення його рівня може бути включено в комплекс обстеження у разі безпліддя.

Пролактин з розведенням (1: 100) / 1651

Пролактин — гормон гіпофіза, що регулює діяльність статевої системи, впливає на метаболічні процеси, імунну та інші системи. Дослідження з розведенням 1 : 100 проводиться у випадках, коли є репродуктивні порушення (безпліддя, порушення менструального циклу, синдром полікістозних яєчників у жінок, безпліддя у чоловіків), виділення молока з молочної залози та тривалі головні болі, порушення зору, виявлені пухлини гіпофіза. Цей тест допоможе діагностувати пухлину гіпофіза (макропролактиному), коли рівні пролактину ще в нормі.

Тестостерон (слина) / 2416

Тестостерон — головний андроген організму, який бере участь в регуляції репродуктивної системи як чоловіків, так і жінок. Визначення рівнів допомагає виявити причини порушення статевого розвитку та менструального циклу, безпліддя, гірсутизму, еректильної дисфункції у чоловіків. Клінічні прояви формує не загальний тестостерон, а вільні фракції, які проходять в слину і можуть бути оцінені завдяки дослідженню. Доцільно поєднувати з визначенням інших гормонів репродуктивної панелі.

Тестостерон загальний (Т загальний, сироватка) / 1013

Тестостерон — головний статевий гормон, який бере участь в регуляції репродуктивної системи як чоловіків, так і жінок. Визначення рівнів допомагає виявити причини порушення статевого розвитку і менструального циклу, безпліддя, гірсутизму, еректильної дисфункції у чоловіків. Має добові коливання рівня (максимальні спостерігаються зранку). Доцільно оцінювати разом з рівнями глобуліну, що зв’язує статеві гормони, з розрахунком індексу вільного тестостерону та рівнями інших гормонів репродуктивної панелі.

Тестостерон вільний (Т вільний, сироватка) / 2002

Тестостерон — головний андроген організму. Весь тестостерон представлений трьома частинами: зв’язаний з глобуліном, що зв’язує статеві гормони, з альбуміном крові та вільний. Саме вільний тестостерон є найбільш активним, тому для виявлення причин порушень репродуктивної системи, статевого розвитку, менструального циклу, безпліддя, гірсутизму, еректильної дисфункції у чоловіків доцільно визначати його рівні. Бажано проводити в комплексі з оцінкою інших гормонів репродуктивної системи.

Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ) / 1014

Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ) — синтезується гіпофізом і регулює виділення гормонів чоловічими та жіночими статевими органами. ФСГ є основним диригентом статевої системи, майже всі фізіологічні чи патологічні зміни в цій системі будуть супроводжуватися коливаннями його рівнів. Як наслідок, його визначення є принципово важливим для діагностики більшості захворювань статевої системи в жінок та чоловіків. Рівні ФСГ бажано досліджувати разом із ЛГ, тестостероном, естрадіолом та прогестероном.

Естрадіол (E2) / 1015

Естрадіол (Е2) — одна з трьох форм естрогену, головного статевого гормону в організмі жінки, який відповідає за розвиток і функціонування жіночої статевої системи. Виробляється в основному в яєчниках у невагітних жінок репродуктивного віку. Синтезується у чоловіків в яєчках. Визначення естрадіолу проводиться у разі порушень статевого розвитку, безпліддя, у чоловіків —  якщо збільшені молочні залози (гінекомастія), є підозра на пухлини статевих органів чи надниркових залоз. Дослідження проводять в комплексі із ФСГ, ЛГ, індексом вільного тестостерону, прогестероном.

Естрон (E1) / 9362

Естрон (Е1) — одна з трьох форм естрогену, головного статевого гормону в організмі жінки, який відповідає за розвиток та функціонування жіночої статевої системи. Естрон за своєю активністю в кілька раз слабший за естрадіол (Е2) і є основним естрогеном у жінок в постменопаузі та чоловіків. Визначення рівнів цього гормону є важливим для оцінки рівня естрогенів в організмі жінки в період переходу до менопаузи та в менопаузі, особливо для контролювання гормональної замісної терапії в цей період життя.