Інформаційна служба:
044 20 500 20
(Багатоканальний)

Аутоімунологічні дослідження

5.2 TORCH-інфекції
5.2.1 ЦМВ-інфекція
5.2.2 Герпетична інфекція
5.2.3 Вірус Епштейна-Барр
5.2.4 Токсоплазмоз (Toxoplasma gondii)
5.2.5 Краснуха (Rubella virus)
5.2.6 Parvovirus B19
5.2.7 TORCH-пакети
5.3 Урогенітальні інфекції
5.3.1 Chlamydia trachomatis
5.3.2 Mycoplasma/Ureaplasma
5.3.3 Treponema pallidum
5.3.4 Trichomonas vaginalis
5.3.5 Candida
5.3.6 Neisseria gonorrhoeae
5.3.7 ВПЛ (вірус папіломи людини)
5.3.8 Біоценоз урогенітальний
5.4 Інші інфекції
5.4.2 Bordetella pertussis
5.4.3 Chlamydia pneumoniae
5.4.4 Helicobacter pylori
5.4.5 Mycoplasma pneumoniae
5.4.6 Staphylococcus aureus, MRSA (метицилінрезистентний)
5.4.7 Епідемічний паротит (Rubalavirus)
5.4.8 Кір (Morbillivirus)
5.4.9 Паразитарні дослідження

13.1 Моніторинг ліків
13.2 Тяжкі метали
13.3 Діагностика порушень метаболізму
13.4 Амінокислоти

ANA-профіль (БлотАналіз) / 2226

Антинуклеарні антитіла (ANA) — це група антитіл, які виробляються імунною системою організму людини до речовин ядра клітини (тому назва антинуклеарні, або антиядерні), що веде до ураження тканин і органів, судин, суглобів, м’язів, шкіри. Тест використовується для діагностики захворювань сполучної тканини (системний червоний вовчак, склеродермія та ін.) за наявності таких симптомів: втомлюваність, підвищення температури, висип на шкірі, ураження суглобів, м’язів та інших органів. Імуноблот антинуклеарних антитіл доцільно застосовувати у разі позитивного результату таких тестів, як визначення антиядерних антитіл методом IFT, доповнювати визначенням інших антитіл до антигенів залежно від клініки.

HLA-В27 / HLA-В7 (якісне визначення) / 9684

HLA — це антигени головного комплексу гістосумісності людини, які розташовуються на мембрані клітин і беруть участь в імунних реакціях організму. Визначення HLA-B27 проводять для диференційної діагностики артритів, які проявляються болем і асиметричним ураженням великих суглобів і хребта, прогнозу розвитку ускладнень. Визначення HLA-B7 проводять до оцінки ризиків розвитку раку шийки матки (у разі виявлення генотипів високого канцерогенного ризику вірусу папіломи людини, дисплазії), розвитку захворювань із ураженням суглобів. У комплексному обстеженні також призначаються аналізи на визначення рівня ревматоїдного фактора, С-реактивного білка, антинуклеарних антитіл. HLA-B7 в комплексі з цитологією та ВПЛ-тестом (оптимально пакет № 129).

Jo-1 (ANA-Screen), антитіла IgG / 9288

Jo-1 — це цитоплазматичний фермент, який бере участь у біосинтезі білка. Визначення антитіл до Jo-1 проводять у разі виникнення симптомів ураження сполучної тканини: біль у м’язах, слабкість, головний біль, лихоманка, ураження суглобів, легенів. Аналіз IgG до Jo-1 виконують для діагностики автоімунного поліміозиту, оцінки ризиків ураження легень у цих пацієнтів після отримання позитивного результату антинуклеарних антитіл. Але підвищення антитіл інколи може спостерігатися і в разі інших захворювань: системний червоний вовчак, склеродермія, синдром Шегрена та інші, тому потрібен комплекс аналізів: антинуклеарні антитіла (ANA-Screen), С-реактивний білок та інші показники автоімунної панелі.

PM-Scl, антитіла IgG / 9183

Антитіла anti-PM/Scl — специфічний серологічний маркер для хворих на склеродермію і поліміозит. Цей аналіз призначається хворим з такими симптомами, як м’язова слабкість, неспецифічне запалення, біль у суглобах, утруднене ковтання, ураження внутрішніх органів, набряк навколо очей, екзематозний дерматит. Тест є додатковим, і тільки на підставі нього діагноз не ставлять. Тому в комплексі рекомендується призначення аналізів на антинуклеарні антитіла, С-реактивний білок та інші показники автоімунної панелі.

RNP (ANA-Screen), антитіла IgG / 2169

RNP — це ядерний рибонуклепротеїн клітин, до якого можуть формуватися антитіла і призводити до розвитку системних захворювань сполучної тканини (системний червоний вовчак, склеродермія, дерматоміозит, хвороба Шегрена та ін.). Даний тест визначає наявність цих IgG-автоімунних антитіл і застосовується для виявлення у хворих уражень суглобів, головного болю, лихоманки, почервоніння на обличчі, болю в м’язах. Його використовують для діагностики автоімунних захворювань, насамперед системного червоного вовчака. У комплексі можуть бути призначені аналізи на визначення антинуклеарних антитіл, рівня ревматоїдного фактора, С-реактивного білка, інших показників автоімунних захворювань.

Scl-70 (ANA-Screen), антитіла IgG / 9188

Антитіла до Scl-70 — це специфічні антитіла, які з’являються в організмі до ядерного ферменту Scl-70 (топоізомерази 1) у разі склеродермії. За цього захворюванні на шкірі з’являються почервоніння, вона грубіє, стоншується. Також можуть уражуватися ШКТ, дихальна система і серце. Аналіз входить до переліку досліджень, якщо є підозра на системне захворювання, і буде важливою ланкою у диференційній діагностиці склеродермії, оцінці прогнозу захворювання. У комплексі часто призначають аналізи на визначення антинуклеарних антитіл, рівня ревматоїдного фактора, С-реактивного білка, інших показників автоімунних захворювань.

Sm (ANA-Screen), антитіла IgG / 9349

Sm (ANA-Screen) — це тест, який дає змогу визначити антитіла до білкових компонентів малого ядерного рибонуклеопротеїда. Їхнє виявлення характерне для системного червоного вовчака (виявляється у 20–30% хворих) і відноситься до діагностичних критеріїв цього захворювання, проте може спостерігатися за інших захворювань: синдрому Шегрена, склеродермії та поліміозиту. Тест проводиться для діагностики системних захворювань у комплексі з тестами на виявлення антинуклеарних антитіл, антитіл до двоспіральної ДНК, ревматоїдного фактора, С-реактивного білка та інших показників автоімунних захворювань.

Sm / RNP (ANA-Screen), антитіла IgG / 2168

Тест Sm / RNP (ANA-Screen) є комплексним для виявлення антитіл до Sm-антигену і антитіл до RNP (рибонуклеопротеїдів). Антитіла до Sm-антигену частіше виявляються за системного червоного вовчака (СЧВ), а до RNP виявляються як у разі СЧВ, так і змішаного захворювання сполучної тканини, за якого немає антитіл до Sm-антигену. Це використовують для диференційної діагностики цих автоімунних захворювань. Його проводять, якщо виникають симптоми ураження сполучної тканини: похолодання рук і ніг, біль в суглобах і м’язах, поява червоних і білих плям на шкірі, лихоманка, випадання волосся.

SS-A 52/60 (ANA-Screen), антитіла IgG / 9328

Тест SS-A 52/60 (ANA-Screen) дає змогу визначити антитіла, які з’являються у разі системних захворювань, але найбільш характерні для синдрому Шегрена. Це автоімунне захворювання із ураженням слинних і слізних залоз, що призводить до сухості ротової порожнини, рогівки та кон’юнктиви, а в подальшому розвивається васкуліт, збільшення лімфатичних вузлів, селезінки, анемія. Тест важливий для діагностики вагітних з групи ризику щодо системних захворювань. У новонароджених може розвиватися неонатальний вовчаковий синдром. Для додаткової діагностики потрібен тест Тест SS-B (ANA-Screen) в комплексі з антинуклеарними антитілами, антитілами до двоспіральної ДНК та іншими показниками автоімунних захворювань.

S-B (ANA-Screen), антитіла IgG / 9329

Тест SS-A 52/60 (ANA-Screen) дає змогу визначити антитіла, які з’являються у разі системних захворювань, але найбільш характерні для синдрому Шегрена. Це автоімунне захворювання із ураженням слинних і слізних залоз, що призводить до сухості ротової порожнини, рогівки та кон’юнктиви, а в подальшому розвивається васкуліт, збільшення лімфатичних вузлів, селезінки, анемія. Даний тест застосовують для діагностики системних захворювань (СЧВ, склеродермія, РА), тому часто в комплексі призначають тести anti-PM / Scl, HLA-B27 і аналізи на визначення рівня ревматоїдного фактора, С-реактивного білка, АЛТ, АСТ, КФК в комплексі з антинуклеарними антитілами, антитілами до двоспіральної ДНК та іншими показниками автоімунних захворювань.

Аквапорин-4, антитіла IgG / 9463
* — дослідження виконуються в лабораторії «Сінево» в Німеччині

Антитіла до аквопорину-4 є основним серологічним маркером оптиконейромієліту Девіка. Це автоімунне демієлінізуюче захворювання, що призводить до пошкоджень зорових нервів (неврит) та спинного мозку (мієліт) і проявляється порушенням зору, м’язовою слабкістю, зниженням чутливості, мимовільним сечовипусканням і дефекацією. Аналіз необхідний для диференційної діагностики розсіяного склерозу і оптиконейромієліту. Додатково призначаються тести на наявність антинуклеарних антитіл та інших показників демієлінізуючих захворювань.

Анекин V, антитіла IgG, якісне визначення (маркер апоптозу) / 9332
* — дослідження виконуються в лабораторії «Сінево» в Німеччині

Анексин V — це білок, який здатний зв’язувати фосфатидилсерин (фосфоліпід ендотелію судин) і забезпечувати антикоагулянтну дію. Якщо формуються антитіла до нього, з’являється схильність до тромбозів: венозних, артеріальних, звичного невиношування вагітності. Виявлення антитіл до анексину V класу IgG може спостерігатися за антифосфоліпідного синдрому, автоімунних захворювань сполучної тканини (системний червоний вовчак, склеродермія). Призначається в комплексі з вовчаковим антикоагулянтом, антитілами до кардіоліпіну, бета-2-глікопротеїну 1 (з панелі антифосфоліпідного синдрому), коагулограмою, антинуклеарними антитілами та іншими показниками автоімунних захворювань.

Антимітохондріальні антитіла (AMA, метод IFT) / 9194

АМА — це аутоантитіла, спрямовані проти антигенів мітохондрій. Аналіз на АМА методом IFT є скринінговим, він виявляє всі різновиди цих антитіл і рекомендований, якщо є підозра на первинний біліарний цироз печінки, за наявності збільшеної печінки або селезінки, жовтяниці шкіри і склер, свербіння, змінами печінкових проб. Аналіз може бути призначений пацієнтам з груп ризику щодо розвитку первинного біліарного цирозу печінки (родичам хворого). Результати дослідження дають змогу диференціювати цироз від інших автоімунних і запальних уражень печінки (гепатит, холангіт). Тест АМА виконується в комплексі з аналізом печінкових ферментів (лужна фосфатаза, АЛТ, АСТ), білірубіну, показниками автоімунних захворювань, визначенням антимітохондріальних антитіл М2 (АМА-М2).

Антинуклеарні антитіла (ANA, метод IFT) / 9344

Антинуклеарні антитіла — це група антитіл, які виробляються імунною системою організму людини до речовин ядра клітини (тому назвиваються антинуклеарні, або антиядерні). Визначення ANA даним методом дає змогу оцінити наявність повного спектра антинуклеарних антитіл і є скринінговим у таких симптомів: стомлюваність, підвищення температури, головний біль, ураження суглобів, жовтяниця, свербіння шкіри. Його використовують для діагностики СЧВ, ЗЗСТ, синдрому Шегрена, автоімунного гепатиту, первинного біліарного цирозу, полінейропатії та інших захворювань. У комплексі доцільно проводити аналізи на визначення рівня ревматоїдного фактора, С-реактивного білка, доповнювати визначенням конкретних антитіл до антигенів залежно від клініки.

Базальна мембрана гломерулярного апарату (GBM), антитіла IgG / 9162

Антитіла до базальної мембрани гломерулярного апарату виявляються в організмі у разі стрімкого гломерулонефриту, синдрому Гудпасчера й призводять до ураження нирок і легень. Це проявляється легеневою кровотечею, порушенням сечовипускання, появою крові в сечі, лихоманкою. Тест проводять для діагностики та диференційної діагностики захворювань, що протікають з ураженням нирок і легеневою кровотечею (хронічна пневмонія, бронхіт та інші). У комплексі призначається тест на антитіла до базальної мембрани альвеолярного апарату.

Базальна мембрана альвеолярного апарату, антитіла IgG / 9161
* — дослідження виконуються в лабораторії «Сінево» в Німеччині

Антитіла до базальної мембрани альвеолярного апарату з’являються в організмі у разі виникнення синдрому Гудпасчера й призводять до ураження нирок і легень. Це захворювання проявляється легеневою кровотечею, порушенням сечовипускання, появою крові в сечі, лихоманкою. Тест проводять для підтвердження діагнозу синдрому Гудпасчера і диференційної діагностики захворювань, що протікають з легеневою кровотечею (хронічна пневмонія, бронхіт та інші). У комплексі призначається тест на антитіла до базальної мембрани гломерулярного апарату.

Базальна мембрана трубчастого апарату, антитіла IgG / 9163
* — дослідження виконуються в лабораторії «Сінево» в Німеччині

Антитіла до базальної мембрани трубчастого апарату нирок можуть з’являтися у разі такого захворювання, як тубулоінтерстиціальний нефрит (ТН). За такого захворювання можуть бути порушення з боку роботи нирок, лихоманка і ураження інших органов.Тест проводиться для виявлення автоімунних причин ТН і диференційної діагностики з іншими причинами цього захворювання. У комплексі можуть призначатися тести для визначення антитіл до базальної мембрани гломерулярного апарату, ЗАС, біохімічний аналіз сечі.

Білок p53, антитіла IgG (кількісне визначення) / 9345
* — дослідження виконуються в лабораторії «Сінево» в Німеччині

Білок р53 — це білок, що виробляється в клітині для контролю за нормальним розвитком і забезпечує вчасну її загибель в разі появи мутацій або патологічних змін, що зупиняє розвиток злоякісних утворень. Поява антитіл до даного білка може перешкоджати цьому і підвищувати ризик ураження злоякісними пухлинами. Дослідження може призначатися в комплексі з іншими онкомаркерами для оцінки ризиків розвитку новоутворень.

Внутрішній фактор Кастла, антитіла IgG / 9346
* — дослідження виконуються в лабораторії «Сінево» в Німеччині

Внутрішній фактор Кастла (ВФК) — білок, що виробляється в шлунку і забезпечує абсорбцію вітаміну B12. Антитіла до внутрішнього фактору Кастла порушують цей процес і призводять до В12-дефіцитної анемії. У хворих спостерігаються блідість, стомлюваність, зниження апетиту, запори або діарея, оніміння кінцівок. Тест на антитіла до ВФК проводять для виявлення причини В12-дефіцитної анемії та диференційної діагностики з іншими формами анемії. У комплексі призначають ЗАК, визначення рівня феритину, вітамінів В12, фолієвої кислоти.

Гладка мускулатура, антитіла сумарні (ASMA, метод IFT) / 9160

Антитіла до гладких м’язів — це аутоантитіла, які утворюються на білок актин та інші білки в результаті руйнування клітин печінки. Вони з’являються в організмі за автоімунного гепатиту. Тест до даних антитіл проводять, якщо є жовтяниця, свербіння, збільшення печінки й селезінки, розширення вен стравоходу, кровотечі ясен, болі в суглобах, у грудях. Аналіз використовують для диференційної діагностики автоімунного та вірусних гепатитів у комплексі з іншими тестами: печінкові проби, антинуклеарні антитіла й антитіла до антигенів автоімунних захворювань печінки.

ДНК двоспіральная (ANA-Screen), антитіла IgG / 2046

Антитіла до двоспіральної ДНК — один з основних маркерів СЧВ. Це системне автоімунне захворювання, що виявляється загальною слабкістю, лихоманкою, артритом, болем у м’язах, появою червоних плям на відкритих ділянках тіла і обличчя, ураженням нирок та інших органів. Тест застосовується в комплексі з іншими тестами (антинуклеарні антитіла, антитіла до Sm, вовчаковий антикоагулянт та інші антифосфоліпідні антитіла, ревматоїдний фактор, С-реактивний білок) для діагностики, диференційної діагностики та прогнозу перебігу СЧВ. Може бути позитивним за інших автоімунних захворювань.

ДНК односпіральна, антитіла IgG / 2045

Антитіла до односпіральної ДНК — різновид антинуклеарних антитіл, які з’являються у разі автоімунних захворювань сполучної тканини, інфекційних і онкологічних захворювань. Вони не є специфічними для будь-якої патології, тому даний тест не може бути першочерговим в обстеженні. Його проводять хворим зі скаргами на загальну слабкість, лихоманку, артрит, біль у м’язах, появу червоних плям на шиї та обличчі й ураженням інших органів. У комплексі здають аналізи на антинуклеарні антитіла, ревматоїдний фактор, С-реактивний білок.

Кератин, антитіла IgA, IgG, IgM / 9216
* — дослідження виконуються в лабораторії «Сінево» в Німеччині

Антитіла до кератину (AKA) — автоантитіла, що діють проти кератину, який відноситься до цитрулінованих білків. Тест з визначення цих антитіл є специфічним для діагностики ревматоїдного артриту. РА проявляється болем в суглобах і м’язах, ранковою скутістю, деформацією суглобів. Призначається в комплексі з іншими тестами (ревматоїдний фактор, антитіла до циклічного цитрулінованого пептиду, віментин, С-реактивний білок, антинуклеарні антитіла) для діагностики РА і диференційної діагностики з іншими захворюваннями з ураженням суглобів.

Мієлін-асоційований глікопротеїн, антитіла IgM / 9209
* — дослідження виконуються в лабораторії «Сінево» в Німеччині

Мієлін-асоційований глікопротеїн (MAG) — медіатор взаємодій олігодендрогліоцитів між собою і з нейронами. Поява антитіл до нього призводить до різних нейропатій. Хворі скаржаться на швидку стомлюваність, слабкість у м’язах, порушення дрібної моторики. Аналіз використовують для визначення антитіл IgM до MAG для диференційної діагностики IgM-асоційованої нейропатії з іншими набутими полінейропатіями (наприклад, хронічна запальна демієлінізуюча НП) і демієлінізуючими захворюваннями. У комплексі призначають аналіз на автоантитіла до інших нейрональних антигенів (GQ1b, GM1, GD1b) і аналіз СМР.

Мієлопероксидаза (MPO), антитіла IgG / 9219

Антитіла до MPO — маркер системних некротизуючих васкулітів. Вони виявляються у разі мікроскопічного поліангіїту, синдрому Черджа-Строса, стрімкого ГН, ідіопатичного альвеолярного геморагічного синдрому. Ці захворювання мають схожі симптоми: лихоманка, втрата апетиту, шкірний висип, головний біль, носові кровотечі, ураження ЦНС, але є і специфічні ознаки. Тест застосовується в комплексі з антинуклеарними антитілами, антитілами до протеїнази 3 Anti-PR3 (cANCA), IgG для діагностики та диференційної діагностики системних васкулітів.

Мікросоми печінки і нирок 1, антитіла IgG (LKM-1, кількісне визначення) / 2044

Антитіла до мікросом печінки-нирок LKM-1 — специфічний маркер автоімунного гепатиту 2-го типу. Це захворювання частіше зустрічається у дітей і проявляється слабкістю, важкістю у правому підребер’ї, жовтяницею, шкірним свербежем, висипом, збільшенням печінки і лімфовузлів. Тест застосовують для діагностики автоімунного гепатиту 2-го типу та контролю за прийомом деяких препаратів (тієнам, галотан та ін.). У комплексі призначають тест на антитіла до розчинного печінкового антигену, сумарні антитіла до мікросом печінки і нирок (LKM), аналіз печінкових ферментів (лужної фосфатази, АЛТ, АСТ), білірубіну.

Мікросоми печінки і нирок, антитіла сумарні (LKM, метод IFT) / 9179

Мікросоми печінки — це кілька видів антигенів, до яких формуються антитіла. Антитіла до мікросом печінки-нирок (LKM-1, LKM-2, LKM-3) — маркери гострої і хронічної патології печінки. Анти-LKM-1 з’являються за автоімунного гепатиту 2-го типу. Анти-LKM-2 і Анти-LKM-3 зустрічаються у разі лікарських і вірусних гепатитів. Вони проявляються слабкістю, важкістю у правому підребер’ї, жовтяницею, шкірним свербежем, висипом, збільшенням печінки і лімфовузлів. Тест дає змогу виявити наявність антитіл до всіх антигенних структур мікросом печінки і важливий для первинного обстеження. У комплексі призначають тест на антитіла до розчинного печінкового антигену, аналіз печінкових ферментів (лужної фосфатази, АЛТ, АСТ), білірубіну.

Міозітний профіль (БлотАналіз) / 2227

Міозит-специфічні автоантитіла впливають на різні білки клітин поперечно-смугастої мускулатури і призводять до розвитку автоімунних міозитів. Визначення цих антитіл потрібне у разі виникнення таких симптомів: біль і слабкість у м’язах, набряки, ураження шкіри, періодична лихоманка. Тест проводять для діагностики та диференційної діагностики міозитів (дерматоміозит, поліміозит, міозит). У комплексі призначають біохімію крові, електроліти, КФК, міоглобін, антинуклеарні антитіла.

Мітохондріальний антиген М2-3Е, антитіла IgG / 9180

Антитіла до АМА М2-3Е — специфічний маркер первинного біліарного цирозу печінки. Це захворювання проявляється слабкістю, важкістю у правому підребер’ї, жовтяницею, шкірним свербежем, сухістю очей, артеріальною гіпотензією. Тест призначений для діагностики хронічних захворювань печінки, передусім біліарного цирозу печінки. У комплексі призначають аналізи на антитіла до розчинного печінкового антигену, антитіла до мікросом печінки-нирок (LKM-1, LKM-2, LKM-3), аналіз печінкових ферментів (лужної фосфатази, АЛТ, АСТ), білірубіну.

Міокард, антитіла сумарні (метод IFT) / 9171

Антитіла до міокарду — це антитіла до різних білків серцевого м’яза (мітохондрій, сарколеми, скорочувальних білків). Призначають за таких симптомів: слабкість, задишка, збільшення розмірів серца, а також після травм або операцій на серці. Тест використовують для діагностики дилатаційної кардіоміопатії і диференційної діагностики причин міокардиту. У комплексі призначають аналіз на тропонін, С-реактивний білок, антинуклеарні антитіла, електроліти, АЛТ, АСТ, КФК.

Пакет № 307. «Епідермальна базальна мембрана, антитіла» / 9167
(епідермальна базальна мембрана, антитіла IgG; епідермальна базальна мембрана, антитіла IgА)

Антитіла до епідермальної базальної мембрани — автоантитіла, що діють проти білків базальної мембрани шкіри, що призводить до її руйнування. Клінічно це проявляється у вигляді пухирів на шкірі або слизових, печінням, свербежем, лихоманкою. Даний пакет, в який входять дослідження на визначення антитіл IgG та IgA до епідермальної базальної мембрани, призначають для диференційної діагностики везикулярно-бульозних захворювань шкіри в комплексі з антитілами до десмоглеїну.

Пакет № 308. «Десмоглеїн, антитіла IgA, IgG» / 9182 (десмоглеїн, антитіла IgA; десмоглеїн, антитіла IgG)

Антитіла до десмоглеїну — автоантитіла, які призводять до руйнування десмосом і утворення внутрішньоепідермальних пухирів. Ці пухирі з’являються на слизових, в ротовій порожнині й на шкірі, у них прозорий вміст, вони не болять і не чешуться, згодом лопаються, що може супроводжуватися лихоманкою і слабкістю. Даний пакет, в який входять дослідження на визначення антитіл IgG та IgA до десмоглеїну, призначають для диференційної діагностики різних форм пухирчатки, моніторингу активності захворювання, оцінки ефективності терапії пухирчатки. У комплексі можливе призначення тесту на антитіла до епідермальної базальної мембрани.

Парієтальні клітини шлунка, антитіла IgG (PCA) / 9181

Антитіла до парієтальних клітин шлунка призводять до їхнього руйнування, порушення секреції соляної кислоти і внутрішнього фактора Кастла з подальшим розвитком атрофічного гастриту зі зниженою кислотністю. Цей стан проявляється блідістю, загальною слабкістю, почервонінням язика, онімінням кінцівок й іноді болем у шлунку. Тест застосовують для діагностики причин дефіциту вітаміну В12, диференційної діагностики гастриту. У комплексі призначають ЗАК, біохімічний аналіз крові, рівень вітаміну В12, тест на антитіла до внутрішнього фактора Кастла.

Печінковий профіль (БлотАналіз) / 2225

Печінковий профіль — це визначення наявності антитіл, які часто зустрічаються у разі наявності автоімунного захворювання печінки (гепатиту). Визначення цих антитіл необхідно, якщо є такі симптоми: слабкість, тяжкість у правому підребер’ї, жовтяниця, свербіж шкіри, висип, збільшення печінки, асцит, портальна гіпертензія. Тест проводять для діагностики та диференційної діагностики гепатитів. У комплексі призначають печінкові проби, біохімію крові.

Протеїназа 3, антитіла IgG / 9220

Протеїназа 3 — білок цитоплазми нейтрофілів, моноцитів і клітин стінки судин, до якого формуються антитіла за автоімунного ураження судин (васкулітів), насамперед гранулематозу Вегенера. Якщо є такі симптоми: слабкість, лихоманка, біль у суглобах і м’язах, васкуліт, склерит, ураження дихальної системи, нирок, — тест використовують для діагностики і диференційної діагностики системних васкулітів, гранулематоза Вегенера, моніторингу перебігу хвороби. В комплексі можливе призначення тесту на АТ до мієлопероксидази, аналізи на визначення ревматоїдного фактора, С-реактивного білка.

Профіль гангліозидний, антитіла IgG (GM1, GM2, GM3, GD1a, GD1b, GT1b, GQ1b, БлотАналіз) / 2440

Гангліозидний профіль — метод дослідження, який призначений для визначення антитіл класу IgG до семи гангліозидів: GM1, GM2, GM3, GD1a, GD1b, GT1b і GQ1b у сироватці, які виявляються за різних автоімунних захворювань нервової системи, якщо є такі симптоми: слабкість і біль у кінцівках, відчуття оніміння і повзання мурашок по тілу, порушення зору, мовлення, утруднене ковтання та інші. Тест виконується в комплексі з іншими тестами для діагностики синдрому Гієна-Барре, мультифокальної рухової нейропатії, сенсорної нейропатії, синдрому Міллера-Фішера та інших захворювань нервової системи.

Профіль гангліозидний, антитіла IgG / IgM (GM1, GM2, GM3, GM4, GD1a, GD1b, GD2, GD3, GT1a, GT1b, GQ1b), БлотАналіз / 9359
* — дослідження виконуються в лабораторії «Сінево» в Німеччині

Гангліозидний профіль — метод дослідження, який призначений для визначення антитіл класу IgG і IgM до гангліозидів: GM1, GM2, GM3, GD1a, GD1b, GT1b, GQ1b, GM4, GD2, GD3, GT1a, що виявляються за різних автоімунних захворювань нервової системи, коли є такі симптоми: слабкість і біль у кінцівках, відчуття оніміння і повзання мурашок по тілу, порушення зору, мовлення, утруднене ковтання та інші. Тест виконується в комплексі з іншими тестами для діагностики синдрому Гієна-Барре, мультифокальної рухової нейропатії, сенсорної нейропатії, синдрому Міллера-Фішера та інших захворювань нервової системи.

Профіль нейрональний, антитіла IgG (БлотАналіз) / 2439 (білок синаптичних пухирців (ампіфізин), цитоплазма олігодендроцитів (CV2), паранеопластичний антиген PNMA2 (Ma2 / Ta), ядра нейронів ЦНС (Ri / ANNA-2), цитоплазма клітин Пуркіньє мозочка (Yo / PCA-1), ядра нейронів ЦНС і ПНС (Hu / ANNA-1), фоторецептори сітківки (рековерин), ядра клітин глії Бергмана в пласті Пуркіньє (SOX1), білок поперечносмугастих м’язів (тітін))

Нейрональний профіль — метод дослідження, який призначений для визначення антитіл класу IgG до антигенів: ампіфізин, CV2, PNMA2 (Ma2 / Ta), Ri / ANNA-2, Yo / PCA-1, Hu / ANNA-1, рековерин, SOX1, тітін. Аналіз використовують за наявності таких симптомів: порушення чутливості, порушення мовлення, нудота, панічні атаки, розлад ковтання, погіршення зору і слуху. Тест застосовується для диференційної діагностики причин ураження нервової системи, зокрема й можливість паранеопластичного синдрому.

Розчинний антиген печінки / підшлункової залози, антитіла IgG / 9189

Розчинний антиген печінки і підшлункової залози — специфічний маркер автоімунного гепатиту (АІГ). Це захворювання проявляється слабкістю, важкістю в правому підребер’ї, жовтяницею, шкірним свербежем, висипом, збільшенням печінки та лімфовузлів, лихоманкою. Тест застосовують для диференційної діагностики гепатитів та АІГ. У комплексі можливе призначення тестів на сумарні антитіла до мікросом печінки і нирок (LKM), гладких м’язів (SMA), цитозольного антигену печінки 1-го типу, на антинуклерні антитіла, аналіз печінкових ферментів (лужної фосфатази, АЛТ, АСТ), білірубіну.

Рецептори ацетилхоліну, антитіла IgG / 9358

Антитіла до рецепторів ацетилхоліну — специфічний маркер міастенії. Це захворювання проявляється такими симптомами: опущення повіки, роздвоєння зору, нерухомість очей, порушення мовлення, дихання, ходи, тахікардія, м’язова слабкість. Тест виконують для діагностики міастенії, але поява антитіл може свідчити й про інші патології (тімома, дрібноклітинний рак легенів, автоімунні захворювання печінки), тому додатково призначають біохімічний аналіз крові, тест на антитіла до тітіну, електроліти, КФК.

Рибосомальний протеїн (ANA-Screen), антитіла IgG / 2167

Антитіла до рибосомального протеїну — маркер системного червоного вовчака (СЧВ), особливо з ураженням центральної нервової системи. Для цього захворювання характерні ураження суглобів, головний біль, лихоманка, судоми, порушення сну, зниження пам’яті, почервоніння на обличчі і шиї, біль у м’язах, депресія. Тест використовується для діагностики СЧВ з ураженням центральної нервової системи (вовчаковий психоз). У комплексі можливе призначення аналізів на визначення антинуклеарних антитіла, антитіл до двоспіральної ДНК, Sm, Ro/SS, С-реактивного білка, антикардіоліпінових антитіл, ревматоїдного фактора.

Тітін, антитіла / 9413
* — дослідження виконуються в лабораторії «Сінево» в Німеччині

Тітін — це білок скелетних м’язів, антитіла до якого можуть виявлятися за міастенії, що проявляється такими симптомами: опущення повіки, роздвоєння зору, нерухомість очей, порушення мовлення і дихання, тахікардія, м’язова слабкість, трудощі з ковтанням. Особливо ці антитіла виявляються у поєднанні з тімомою, можуть бути позитивними у разі інших системних захворювань. Тест виконують у комплексі з антитілами до ацетилхоліну для діагностики і прогнозу міастенії й тімоми.

Хроматин (ANA-Screen), антитіла IgG / 2166

Хроматин — це специфічний білок, що становить основу хромосом. Антитіла до хроматину — маркер лікарсько-індукованої вовчака. Для цієї патології характерна поява лихоманки, болю в суглобах, перикардиту, анемії, висипу на вилицях і шиї, виразок в роті й інших симптоми на тлі прийому лікарських засобів (прокаїнамід, гідралазин). Тест застосовують в комплексі з антинуклеарними антитілами, антитілами до двохспіральної ДНК для диференційної діагностики системного червоного вовчака (СЧВ) і лікарського вовчака. Показник може підвищуватися у разі інших ревматичних захворювань, біліарного цирозу.

Цитозольний антиген печінки типу 1, антитіла IgG / 2114

Цитозольний печінковий антиген 1 типу — це фермент печінки, до якого можуть формуватися антитіла за автоімунного гепатиту (АІГ). Це захворювання проявляється слабкістю, важкістю у правому підребер’ї, жовтяницею, шкірним свербежем, висипом, збільшенням печінки і лімфовузлів, лихоманкою. Тест застосовують як додатковий маркер у діагностиці автоімунних гепатитів, особливо якщо інші маркери негативні. Найчастіше виявляється у молодих людей, практично не виявляється за гепатиту С і АІГ 1 типу. У комплексі призначають аналізи на антинуклерні антитіла, антитіла до мікросом печінки (аnti-LKM-1), гладких м’язів (SMA) і розчинного антигену печінки (SLA), печінкові проби, білірубін.

Центромер B (ANA-Screen), антитіла IgG / 2170

Центромер В — це білок, до якого утворюються антитіла за автоімунних захворювань. Приводом для їхнього визначення можуть стати такі симптоми: кальциноз шкіри, ураження шлунково-кишкового тракту, нирок, серця, похолодання кінцівок, судинні «зірочки» на шкірі. Тест застосовують для діагностики системної склеродермії, CREST-синдрому, прогнозу у хворих із синдромом Рейно, також підвищення антитіл характерне для біліарного цирозу печінки. У комплексі призначають аналіз на антитіла до топоізомерази I (Scl-70), антинуклеарні антитіла, антицентромерні антитіла, С-реактивний білок, печінкові проби.

Частка, що розпізнає сигнал (SRP), антитіла (анти-SRP) / 9190
* — дослідження виконуються в лабораторії «Сінево» в Німеччині

Антитіла до частки, що розпізнає сигнал, спрямовані на цитоплазматичний рибонуклеопротеїновий комплекс, який бере участь у транслокації протеїнів з рибосом. Вони можуть з’являтися за міозиту й дерматоміозиту. Для цих захворювань характерний біль і слабкість у м’язах, почервоніння й набряклість шкіри. Тест використовують для діагностики дерматоміозиту, диференційно діагностики інших причин міозиту. У комплексі призначають аналізи на антинуклеарні антитіла, міозітний профіль, С-реактивний білок.

Ендотелій, антитіла IgG (метод IFT) / 9166
* — дослідження виконуються в лабораторії «Сінево» в Німеччині

Антитіла до клітин ендотелію — це автоантитіла, спрямовані проти ендотеліоцитів. Їхня поява характерна для системних васкулітів (СВ). Антитіла виробляються у відповідь на пошкодження ендотелію і не є причиною васкуліту, однак є його маркером. СВ проявляється болем у м’язах, суглобах, висипом на шкірі, кон’юнктивітом, лихоманкою, носовими кровотечами, гематурією. Тест виконують для діагностики й прогнозу хвороби Кавасакі, артеріїту Такаясу, вузлуватого поліартеріїту та інших системних васкулітів. У комплексі призначають АТ до мієлопероксидази, протеїназ, цитоплазми нейтрофілів (ANCA), антинуклеарні антитіла.