Інформаційна служба:
044 20 500 20
(Багатоканальний)

Герпетична інфекція

5.2 TORCH-інфекції
5.2.1 ЦМВ-інфекція
5.2.2 Герпетична інфекція
5.2.3 Вірус Епштейна-Барр
5.2.4 Токсоплазмоз (Toxoplasma gondii)
5.2.5 Краснуха (Rubella virus)
5.2.6 Parvovirus B19
5.2.7 TORCH-пакети
5.3 Урогенітальні інфекції
5.3.1 Chlamydia trachomatis
5.3.2 Mycoplasma/Ureaplasma
5.3.3 Treponema pallidum
5.3.4 Trichomonas vaginalis
5.3.5 Candida
5.3.6 Neisseria gonorrhoeae
5.3.7 ВПЛ (вірус папіломи людини)
5.3.8 Біоценоз урогенітальний
5.4 Інші інфекції
5.4.2 Bordetella pertussis
5.4.3 Chlamydia pneumoniae
5.4.4 Helicobacter pylori
5.4.5 Mycoplasma pneumoniae
5.4.6 Staphylococcus aureus, MRSA (метицилінрезистентний)
5.4.7 Епідемічний паротит (Rubalavirus)
5.4.8 Кір (Morbillivirus)
5.4.9 Паразитарні дослідження

13.1 Моніторинг ліків
13.2 Тяжкі метали
13.3 Діагностика порушень метаболізму
13.4 Амінокислоти

ПЛР. Varicella-zoster virus (кров, якісне визначення) / 3316

Varicella-zoster virus — інфекційний збудник, який провокує розвиток вітрянки і оперізувального лишаю. Передається повітряно-крапельним шляхом, у разі контакту з висипкою і від матері до дитини. Визначення в крові генетичного матеріалу вірусу дає змогу підтвердити зараження вірусом Varicella-zoster. Аналіз використовується для діагностики оперізувального лишаю і вітрянки, а також для диференційної діагностики захворювань, що проявляються екзантемами.

Пакет № 199. «ПЛР. CMV / EBV / HHV-6: р/г зішкріб, кількісне визначення» / 3086

Вірус Епштейна-Барр, цитомегаловірус і вірус герпесу 6 типу дуже поширені й становлять серйозну небезпеку для вагітних у зв’язку з можливістю розвитку ускладнень під час вагітності. Кількісне визначення генетичного матеріалу даних вірусів у зішкрібі з ротоглотки дає змогу з високою точністю виявити зараження ними і оцінити активність інфекційного процесу. Дослідження дуже зручне для скринінгу під час вагітності та підготовки до зачаття з метою вчасного виявлення ризиків, пов’язаних з інфікуванням збудниками з групи TORCH-інфекцій.

Вірус Varicella Zoster (3 тип герпесу, VZV), антитіла IgA / 2141

Вірус герпесу 3 типу є причиною розвитку вітрянки і оперізувального лишаю. Зараження вірусом супроводжується виділенням імунною системою специфічних до нього антитіл (імуноглобулінів М, А і G). Визначення в крові антитіл IgА дає змогу підтвердити зараження і оцінити активність інфекційного процесу. Аналіз може використовуватися для діагностики оперізувального лишаю і вітрянки та непрямої оцінки тяжкості захворювання.

Вірус Varicella Zoster (3 тип герпесу, VZV), антитіла IgG / 2026

VZV є етіологічним фактором вітрянки і оперізувального лишаю. Передається вірус по повітрю, через висип і від матері до дитини. Зараження вірусом провокує виділення імунною системою специфічних до нього антитіл. Першими з’являються імуноглобуліни М, трохи пізніше — А і G. Визначення в крові антитіл IgG дає змогу підтвердити зараження, визначити активність процесу і оцінити імунітет до вірусу. Аналіз може використовуватися для діагностики оперізувального лишаю і вітрянки, непрямої оцінки тяжкості захворювання і визначення активності імунної відповіді (зокрема й для оцінки ефективності вакцинації).

Вірус Varicella Zoster (3 тип герпесу, VZV), антитіла IgM / 2027

Varicella-zoster virus — інфекційний збудник, який викликає вітрянку і оперізувальний лишай. Проникнення в організм вірусу провокує виділення імунною системою специфічних до нього антитіл. Вивчення антитіл IgM дає змогу підтвердити зараження вірусом в гострому періоді захворювання або під час загострень. Аналіз може використовуватися для діагностики оперізувального лишаю і вітрянки.

Вірус герпесу 6 типу (HHV-6), антитіла IgG / 2025

HHV-6 — інфекційний збудник, зараження яким може проявитися екзантемою, лімфогранулематозом, хворобою Крона, синдромом Шегрена. Визначення специфічних до вірусу антитіл дає змогу підтвердити інфікування людини. Парний аналіз із визначенням зростання титрів антитіл в динаміці показує активність інфекційного процесу. Аналіз може використовуватися для діагностики даного типу герпетичної інфекції.

Вірус простого герпесу (HSV) 1 типу, антитіла IgG / 2023

Вірус простого герпесу (HSV) 1 типу — збудник із групи герпетичних інфекцій, який провокує появу герпетичної висипки на шкірі й слизових обличчя. Імунні клітини реагують на присутність в організмі вірусу виділенням антитіл. Визначення в крові антитіл IgG дає змогу підтвердити зараження HSV 1 типу як на даний момент, так і в минулому. Аналіз використовується для діагностики герпесу в активній фазі та в період реконвалесценції, його диференційної діагностики з іншими інфекційними захворюваннями.

Вірус простого герпесу (HSV) 1 типу, антитіла IgM / 2138

HSV 1 типу — найбільш поширений збудник з групи герпетичних інфекцій. Він провокує розвиток герпесу на шкірі й слизових обличчя, рідше в інших місцях. Захворювання проявляється специфічною висипкою. Імунна система реагує на присутність в організмі вірусу виділенням антитіл. Визначення в крові антитіл IgM дає змогу підтвердити роль HSV 1 типу в розвитку герпесу в гострому періоді захворювання. Аналіз використовується для підтвердження гострого герпесу і його диференційної діагностики з іншими інфекційними захворюваннями, які проявляються висипками.

Вірус простого герпесу (HSV) 1/2 типів, антитіла IgA / 2137

HSV 1/2 типу — найбільш поширені збудники з групи герпетичних інфекцій. Вони провокують появу герпетичної висипки на шкірі й слизових обличчя, в промежині, на сідницях і кінцівках. Визначення в крові антитіл IgА дає змогу підтвердити зараження HSV 1 і 2 типу майже на будь-якій стадії захворювання. Аналіз допоможе підтвердити діагноз герпесу в активній фазі захворювання і в період реконвалесценції.

Вірус простого герпесу (HSV) 1/2 типів, антитіла IgM / 2022

Віруси герпесу 1 і 2 типу — найбільш поширені збудники з групи герпетичних інфекцій. Вони провокують розвиток герпесу на шкірі й слизових обличчя, в області промежини, сідниць, кінцівок. Імунна система реагує на присутність в організмі вірусів виділенням специфічних до них антитіл. Визначення в крові антитіл IgM дає змогу підтвердити зараження вірусами герпесу 1 і 2 типу в гострому періоді захворювання. Аналіз використовується для діагностики гострого герпесу.

Вірус простого герпесу (HSV) 2 типу, антитіла IgG / 2024

Вірус герпесу 2 типу провокує розвиток герпетичних уражень в області паху, сідниць, нижніх кінцівок. Захворювання проявляється характерним висипом. Імунні клітини реагують на присутність в організмі вірусу виділенням специфічних до нього антитіл. Першими виділяються антитіла IgM, трохи пізніше — антитіла IgG (вони вважаються антитілами пам’яті і зберігаються навіть в період реконвалесценції). Визначення їх у крові дає змогу підтвердити зараження HSV 2 типу. Аналіз використовується для діагностики герпесу і визначення активності імунітету до нього.

Вірус простого герпесу (HSV) 2 типу, антитіла IgM / 2139

Герпес 2 типу викликає ураження в області паху, сідниць, нижніх кінцівок. Імунна система реагує на присутність в організмі вірусу виділенням специфічних до нього антитіл. У гострій фазі захворювання активно виділяються антитіла IgM. Визначення їх у крові дає змогу підтвердити роль HSV 2 типу в розвитку герпесу. Аналіз використовується для діагностики гострого герпесу і його диференційної діагностики з іншими інфекційними захворюваннями.

Пакет № 194. «ПЛР. CMV / EBV / HHV-6: у/г зішкріб, кількісне визначення) / 3065

Вірус Епштейна-Барр, цитомегаловірус і вірус герпесу 6 типу є одними з найбільш поширених збудників з групи TORCH-інфекцій. Вони становлять серйозну небезпеку для вагітних у зв’язку з можливістю розвитку ускладнень під час вагітності й виникнення вад розвитку у дитини. Визначення генетичного матеріалу даних вірусів в урогенітальному зішкрібі дає змогу підтвердити зараження ними і побічно оцінити активність інфекційного процесу. Аналіз використовується як скринінг під час вагітності з метою вчасного виявлення ризиків, пов’язаних з інфікуванням, та їх запобігання.

Пакет № 195. «ПЛР. CMV / EBV / HHV-6: кров, кількісне визначення» / 3066

Вірус Епштейна-Барр, цитомегаловірус і вірус герпесу 6 типу становлять особливу небезпеку для вагітних у зв’язку з можливістю розвитку ускладнень під час вагітності та виникнення вад розвитку в дитини. Кількісне визначення генетичного матеріалу даних вірусів у крові дає змогу з високою точністю підтвердити інфікування і побічно оцінити активність патологічного процесу. Дослідження використовується як скринінгове під час вагітності, допоможе вчасно діагностувати захворювання і вжити всіх необхідних профілактичних заходів.

Пакет № 196. «ПЛР. CMV / EBV / HHV-6: букальний зішкріб, кількісне визначення» / 3067

Збудники з групи TORCH-інфекцій становлять особливу небезпеку для вагітних у зв’язку з можливістю розвитку ускладнень та виникнення вад розвитку в дитини. В цьому пакеті зібрано три найбільш поширені збудники з цієї групи. Кількісне визначення генетичного матеріалу даних вірусів у букальному зішкрібі дає змогу виявити інфікування і визначити активність патологічного процесу. Дослідження можна використовувати для скринінгу під час вагітності, щоб вчасно виявити захворювання з групи TORCH-інфекцій та вжити всіх необхідних профілактичних заходів.

Пакет № 197. «ПЛР. CMV / EBV / HHV-6: слина, кількісне визначення» / 3068

З огляду на можливість розвитку ускладнень під час вагітності та виникнення вад розвитку і дитини TORCH-інфекції дуже небезпечні для вагітних. Кількісне визначення генетичного матеріалу збудників в слині дає змогу виявити інфікування ними. Аналізи допоможуть вчасно виявити захворювання з групи TORCH-інфекцій та вжити всіх необхідних профілактичних заходів. У даному пакеті зібрано три найбільш поширені збудники з цієї групи, що робить його дуже зручним для використання.

Пакет № 198. «ПЛР. CMV / EBV / HHV-6: ліквор, кількісне визначення» / 3069

TORCH-інфекції можуть спровокувати розвиток тяжких інфекційних захворювань нервової системи. Кількісне визначення генетичного матеріалу збудників даної групи в лікворі дає змогу виявити інфікування ними центральної нервової системи і визначити інтенсивність інфекційного процесу. У пакеті зібрано три найбільш поширені збудники, що підвищує його інформативність і робить дуже зручним для використання. Дослідження допоможе діагностувати ураження нервової системи, спровоковані збудниками з групи TORCH-інфекцій, і провести їхню диференційну діагностику з іншими нейроінфекціями.

ПЛР. Varicella-zoster virus (сеча, якісне визначення) / 3315 — доставляється готовий матеріал у стерильному контейнері

Varicella-zoster virus — етіологічний фактор розвитку вітрянки і оперізувального лишаю. Передається повітряно-крапельним шляхом (рідше через контакт з висипкою або від матері до дитини). Визначення в сечі генетичного матеріалу вірусу є простим і ефективним способом підтвердити зараження Varicella-zoster. Аналіз використовується для диференційної діагностики інфекційних захворювань і прицільної діагностики оперізувального лишаю і вітрянки.

ПЛР. Varicella-zoster virus (слина, якісне визначення) / 3137

Varicella-zoster virus є етіологічним фактором розвитку вітрянки і оперізувального лишаю. Передається переважно повітряно-крапельним шляхом. Визначення в слині генетичного матеріалу вірусу є простим і ефективним способом підтвердити зараження організму вірусом. Дослідження дуже зручне простотою забору матеріалу, широко використовується для діагностики оперізувального лишаю і вітрянки. Його краще комбінувати з вивченням інших вірусів з групи герпетичних інфекцій.

ПЛР. Varicella-zoster virus (вміст везикул, якісне визначення) / 3138

Varicella-zoster virus — інфекційний збудник, який є етіологічним фактором вітрянки і оперізувального лишаю. Обидва захворювання проявляються специфічними везикулами на шкірі, які у великій кількості містять вірус. Визначення у вмісті везикул генетичного матеріалу вірусу дає змогу підтвердити його роль в розвитку захворювання. Аналіз використовується для прицільної діагностики оперізувального лишаю і вітрянки, а також для пошуку першопричини везикульозної висипки неясного генезу.

ПЛР. Вірус герпесу 1 і 2 типів (букальний зішкріб, якісне визначення) / 3073

Віруси простого герпесу 1 і 2 типу — одні з найбільш поширених збудників з групи герпетичних інфекцій. Вони проявляються специфічною висипкою на шкірі й слизових обличчя, в області промежини, сідниць, кінцівок. Визначення в букальному зішкрібі генетичного матеріалу вірусів дає змогу підтвердити зараження вірусами герпесу 1 і 2 типу практично на будь-якій стадії захворювання (зокрема й і в разі реконвалесценції). Аналіз використовується для діагностики і диференційної діагностики герпесу 1 і 2 типу.

ПЛР. Вірус герпесу 1 і 2 типів (кров, якісне визначення) / 3070

Віруси простого герпесу 1 і 2 типу — збудники з групи герпетичних інфекцій, які провокують розвиток герпесу на шкірі й слизових обличчя, в області промежини, сідниць, кінцівок. Визначення в крові генетичного матеріалу вірусів дає змогу з високою точністю підтвердити зараження вірусами герпесу 1 і 2 типу. Аналіз використовується для діагностики герпесу 1 і 2 типу в період загострень і виявлення носійства.

ПЛР. Вірус герпесу 1 і 2 типів (ліквор, якісне визначення) / 3072 — доставляється готовий матеріал, взяття здійснює лікар

Віруси простого герпесу 1 і 2 типу дуже поширені (вважається, що ними інфіковано понад 90% населення). Вони провокують розвиток герпесу на шкірі й слизових обличчя, в області промежини, сідниць, кінцівок, можуть викликати важкі ураження нервової тканини. Визначення в лікворі генетичного матеріалу вірусів дає змогу підтвердити проникнення вірусів герпесу 1 і 2 типу в центральну нервову систему. Аналіз використовується для діагностики герпетичних енцефалітів, менінгоенцефалітів та інших запальних захворювань нервової системи.

ПЛР. Вірус герпесу 1 і 2 типів (р/г зішкріб, якісне визначення) / 3082

Віруси простого герпесу 1 і 2 типу дуже поширені й досить небезпечні. Вони можуть спровокувати розвиток герпесу на шкірі та слизових обличчя, в області статевих органів, сідниць, кінцівок. Визначення у зішкрібі з ротоглотки генетичного матеріалу вірусів дає змогу підтвердити інфікування вірусами герпесу 1 і 2 типу. Аналіз використовується для діагностики простого герпесу і виявлення носійства вірусів.

ПЛР. Вірус герпесу 1 і 2 типів (у/г зішкріб, якісне визначення) / 3071

Вірусами простого герпесу 1 і 2 типу інфіковано понад 90% людей. Ці збудники провокують розвиток герпесу на шкірі й слизових обличчя, в області промежини, сідниць, кінцівок. Одним з найчастіших шляхів їхнього поширення є статеві контакти. У таких випадках висока ймовірність ураження вірусами органів сечостатевої системи Визначення в урогенітальному зішкрібі генетичного матеріалу вірусів дає змогу підтвердити проникнення вірусів герпесу 1 і 2 типу в сечовивідні шляхи. Аналіз використовується для діагностики герпетичних уражень сечостатевої системи і їхньої диференційної діагностики з іншими захворюваннями, що передаються статевим шляхом.

ПЛР. Вірус герпесу 1/2 типу (слина, якісне визначення) / 3060

Вірусами простого герпесу 1 і 2 типу інфіковано більшість людей. Ці збудники провокують розвиток герпесу на шкірі й слизових обличчя, в області промежини, сідниць, кінцівок. Визначення в слині генетичного матеріалу вірусів дає змогу підтвердити зараження вірусами герпесу 1 і 2 типу. Аналіз використовується для діагностики простого герпесу і його диференціювання з іншими герпетичними захворюваннями.

ПЛР. Вірус герпесу 1/2 типу (сеча, якісне визначення) / 3061 — доставляється готовий матеріал у стерильному контейнері

Вірусами простого герпесу 1 і 2 типу інфіковано більшість людей. Ці збудники провокують розвиток герпесу на шкірі й слизових обличчя, в області промежини, сідниць, кінцівок. Визначення в слині генетичного матеріалу вірусів дає змогу підтвердити зараження вірусами герпесу 1 і 2 типу. Аналіз використовується для діагностики простого герпесу і його диференціювання з іншими герпетичними захворюваннями.

ПЛР. Вірус герпесу 6 типу (букальний зішкріб, кількісне визначення) / 3126

Вірус герпесу 6 типу — дуже поширений інфекційний збудник, який може спровокувати розвиток тяжких захворювань у дітей і дорослих (лімфогранулематоз, хвороба Крона, синдром Шегрена та інші). Визначення в букальному зішкрібі генетичного матеріалу вірусу дає змогу підтвердити інфікування людини. Аналіз може використовуватися для діагностики даного типу герпетичної інфекції в її активній фазі та в період реконвалесценції.

ПЛР. Вірус герпесу 6 типу (кров, кількісне визначення) / 3127

Вірус герпесу 6 типу — інфекційний збудник з групи герпетичних інфекцій, зараження яким може проявитися екзантемою у новонароджених, розвитком тяжких захворювань у дітей і дорослих (лімфогранулематоз, хвороба Крона, синдром Шегрена та інші). Виявлення в крові генетичного матеріалу вірусу дає змогу підтвердити інфікування людини. Аналіз використовується для діагностики даного типу герпетичної інфекції. Його краще комбінувати з визначенням антитіл до даного вірусу й виявленням інших типів вірусу герпесу.

ПЛР. Вірус герпесу 6 типу (ліквор, кількісне визначення) / 3128 — доставляється готовий матеріал, взяття здійснює лікар

Зараження вірусом герпесу 6 типу може загрожувати розвитком тяжких захворювань у дітей і дорослих (лімфогранулематоз, хвороба Крона, саркоїдоз, синдром Шегрена та інші). У разі проникнення вірусу крізь гематоенцефалічний бар’єр патологічний процес може поширюватися на нервову систему. Визначення генетичного матеріалу вірусу в лікворі дає змогу підтвердити факт інфікування людини і ураження центральної нервової системи. Аналіз може використовуватися для діагностики герпетичної нейроінфекції та її диференційної діагностики з іншими захворюваннями, які викликають запальні процеси нервової системи.

ПЛР. Вірус герпесу 6 типу (сеча, кількісне визначення) / 3129 — доставляється готовий матеріал у стерильному контейнері

Вірус герпесу 6 типу — інфекційний збудник з групи герпетичних інфекцій, зараження яким може протікати безсимптомно або ж проявитися розвитком тяжких захворювань у дітей і дорослих. Виявлення в сечі генетичного матеріалу вірусу дає змогу підтвердити зараження. Аналіз використовується для діагностики герпетичної інфекції. Його краще комбінувати з визначенням антитіл до даного вірусу.

ПЛР. Вірус герпесу 6 типу (р / г зішкріб, кількісне визначення) / 3130

Вірус герпесу 6 типу — один з етіологічних чинників захворювань з групи герпетичних інфекцій. Зараження герпесом 6 типу може проявитися екзантемою у новонароджених, розвитком тяжких захворювань у дітей і дорослих (лімфогранулематоз, хвороба Крона, синдром Шегрена та інші). Виявлення у зішкрібі з ротоглотки генетичного матеріалу вірусу дає змогу підтвердити інфікування. Аналіз широко використовується для діагностики даного типу герпетичної інфекції як у гострий період захворювання, так і в разі реконвалесценції. Його краще комбінувати з визначенням антитіл до даного вірусу.

ПЛР. Вірус герпесу 6 типу (слина, кількісне визначення) / 3131

Вірус герпесу 6 типу — один з етіологічних факторів герпесу. Зараження герпесом 6 типу може проявитися екзантемою, розвитком тяжких захворювань у дітей і дорослих. Виявлення в слині генетичного матеріалу вірусу дає змогу підтвердити інфікування. Перевагою даного аналізу є простота забору матеріалу. Дослідження використовується для діагностики герпесу і диференційної діагностики його підвидів. Його краще комбінувати з визначенням антитіл до даного вірусу.

ПЛР. Вірус герпесу 6 типу (у/г зішкріб, кількісне визначення) / 3132

Вірус герпесу 6 типу — є одним з причинних факторів герпетичних уражень. Зараження головним чином відбувається через слизові ротової порожнини, носа, статеві контакти. Виявлення в урогенітальному зішкрібі генетичного матеріалу вірусу дає змогу підтвердити інфікування людини з ураженням сечостатевого тракту. Аналіз використовується для діагностики і диференційної діагностики герпетичної інфекції. Його краще комбінувати з визначенням антитіл до вірусу герпесу 6 типу.