Інформаційна служба:
044 20 500 20
(Багатоканальний)

Панель бактеріологічних досліджень

5.2 TORCH-інфекції
5.2.1 ЦМВ-інфекція
5.2.2 Герпетична інфекція
5.2.3 Вірус Епштейна-Барр
5.2.4 Токсоплазмоз (Toxoplasma gondii)
5.2.5 Краснуха (Rubella virus)
5.2.6 Parvovirus B19
5.2.7 TORCH-пакети
5.3 Урогенітальні інфекції
5.3.1 Chlamydia trachomatis
5.3.2 Mycoplasma/Ureaplasma
5.3.3 Treponema pallidum
5.3.4 Trichomonas vaginalis
5.3.5 Candida
5.3.6 Neisseria gonorrhoeae
5.3.7 ВПЛ (вірус папіломи людини)
5.3.8 Біоценоз урогенітальний
5.4 Інші інфекції
5.4.2 Bordetella pertussis
5.4.3 Chlamydia pneumoniae
5.4.4 Helicobacter pylori
5.4.5 Mycoplasma pneumoniae
5.4.6 Staphylococcus aureus, MRSA (метицилінрезистентний)
5.4.7 Епідемічний паротит (Rubalavirus)
5.4.8 Кір (Morbillivirus)
5.4.9 Паразитарні дослідження

13.1 Моніторинг ліків
13.2 Тяжкі метали
13.3 Діагностика порушень метаболізму
13.4 Амінокислоти

Бакпосів жовчі + антибіотикограма (в разі виявлення мікрофлори) / 5010

Жовч — біологічна рідина організму, яка бере участь в перетравлюванні їжі. У нормі в ній не повинно бути жодних мікроорганізмів. До бакпосіву вдаються в разі появи таких симптомів, як біль у правому підребер’ї, пожовтіння шкіри і склер, свербіж шкіри, гіркота в роті. Цей метод використовують за жовчнокам’яної хвороби, холециститу, холангіту, абсцесу печінки для оцінки стерильності жовчі. Якщо у ній буде виявлено мікроорганізми, призначають антибіотикограму для визначення чутливості даного мікроорганізму до антибіотиків і вибору лікування. У комплексі призначають біохімічний аналіз крові.

Бакпосів жовчі на аналізаторі + антибіотикограма з МІК / 5029

Жовч — біологічна рідина організму, необхідна для перетравлювання їжі. У нормі мікроорганізми в ній відсутні. Бакпосів на аналізаторі використовують у разі появи таких симптомів, як біль у правому підребер’ї, пожовтіння шкіри і склер, свербіж шкіри, гіркота в роті. Цей метод застосовують за холециститу, холангіту, абсцесу печінки, жовчнокам’яної хвороби для швидкої, точної та якісної оцінки стерильності жовчі. Якщо у ній буде виявлено мікроорганізми, призначають антибіотикограму для визначення чутливості даного мікроорганізму до антибіотиків і вибору засобів лікування.

Бакпосів з ока + антибіотикограма (в разі виявлення мікрофлори) / 5008

Бакпосів виділень з очей проводять у разі гнійно-запальних захворювань очей. Вони проявляються такими симптомами: біль і різь в очах, сльозотеча, набряк повік, виділення гною, злипання вій, підвищення температури. Аналіз проводять за кон’юнктивіту, блефариту, кератиту, виразки рогівки для виявлення причини захворювання. Якщо спостерігається значне підвищення кількості мікроорганізмів, призначають антибіотикограму для визначення чутливості даного мікроорганізму до різних антибактеріальних засобів і вибору засобів лікування.

Бакпосів з ока на аналізаторі + антибіотикограма з МІК / 5023

Бакпосів виділень з очей на аналізаторі виконують у разі гнійно-запальних процесів очей. Для них характерні такі симптоми: біль і різь в очах, сльозотеча, набряк повік, виділення гною, злипання вій, загальне підвищення температури. Дослідження потрібне хворим на кон’юнктивіт, блефарит, кератит, виразку рогівки для швидкого і точного виявлення причини.  Якщо спостерігається значне підвищення кількості мікроорганізмів, призначають антибіотикограму для визначення чутливості даного мікроорганізму до різних антибактеріальних засобів і вибору засобів лікування.

Бакпосів із закритих порожнин + антибіотикограма (в разі виявлення мікрофлори) / 5056

Бакпосів з закритих порожнин — це визначення наявності мікроорганізмів з ділянок організму, які не мають прямого контакту із зовнішнім середовищем (порожнина матки, черевна порожнина, плевральна порожнина). Аналіз проводять у разі підозри на запальне захворювання у цій області. Матеріал набирають за допомогою спеціальних зондів або пункційних голок. Якщо спостерігається значне підвищення кількості мікроорганізмів, призначають антибіотикограму для визначення чутливості даного мікроорганізму до різних антибактеріальних засобів і вибору засобів лікування.

Бакпосів з закритих порожнин на аналізаторі + антибіотикограма з МІК / 5057

Бакпосів із закритих порожнин на аналізаторі — це дослідження для визначення мікрофлори з ділянок організму, які не мають прямого контакту із зовнішнім середовищем (порожнина матки, плевральна порожнина, черевна порожнина) за допомогою спеціального обладнання. Аналіз проводять у разі  підозри на запальні процеси даної області. Забір матеріалу проводять за допомогою стерильних зондів або пункційних голок. Якщо спостерігається значне підвищення кількості мікроорганізмів, призначають антибіотикограму — метод визначення чутливості мікроорганізмів до антибіотиків, необхідний для вибору схеми лікування.

Бакпосів із зіву на аналізаторі + антибіотикограма з МІК / 5024

Бакпосів із зіву на аналізаторі — дослідження, що застосовується для виявлення хвороботворних мікроорганізмів. Його виконують у разі болю в горлі, почервоніння і нальоту на мигдалинах, лихоманки, кашлю, утрудненого дихання. Аналіз використовують для швидкого і точного виявлення причини захворювання горла. У нормі в зіві є сапрофітні бактерії, але з підвищенням титру патогенних організмів розвивається інфекційний процес (тонзиліт, фарингіт). Для вибору препарату призначають антибіотикограму — тест на визначення чутливості мікроорганізмів до антибіотиків.

Бакпосів із зіву на грибкову флору (рід Candida) + антимікотики / 5143

Оральний кандидоз — грибкове ураження слизової оболонки порожнини рота і горла. Це захворювання проявляється сухістю і почервонінням слизових, болем, печінням, появою нальоту. Для його діагностики застосовують бакпосіви із зіву на грибкову флору. Цей метод дає змогу встановити етіологію захворювання і визначити схему лікування, але перед початком лікування слід виконати тест на чутливість збудника до антимікотичних препаратів, який визначить дієвість лікарських засобів до даних патогенів та доцільність їхнього призначення в конкретному випадку.

Бакпосів із зіву на грибкову флору (рід Candida) на аналізаторі + антимікотики з МІК / 5200

Оральний кандидоз — грибкове ураження слизової оболонки порожнини рота і горла, що характеризується такими симптомами: сухість і почервоніння слизових, біль, печіння, поява нальоту. Для діагностики застосовують бакпосів із зіву на грибкову флору на аналізаторі. Цей метод дає змогу швидко й точно виявити причину і вибрати метод лікування, але перед початком лікування слід виконати тест на чутливість мікроорганізмів до антимікотичних препаратів, який визначить дієвість лікарських засобів до даних патогенів і доцільність їхнього застосування в даному випадку.

Бакпосів із зубо-ясенного каналу (за виключенням анаеробів) + антибіотикограма (у разі виявлення мікрофлори) / 5202

Бакпосів із зубо-ясенного каналу — метод дослідження, застосовуваний для визначення мікроорганізмів (кроме анаеробних), що провокують інфекційні захворювання зубів та ясен. Його застосовують у разі виникнення таких симптомів: біль в зубах або яснах, набряк і почервоніння ясен, поява нальоту, підвищення температури, виділення гною. Тест потрібен для виявлення причин захворювання ротової порожнини (гінгівіт, стоматит, альвеоліт). Для вибору схем лікування призначають антибіотикограму — тест на визначення чутливості мікроорганізмів до антибіотиків.

Бакпосів із зубо-ясенного каналу (за виключенням анаеробів) на аналізаторі + антибіотикограма з МІК / 5203

Бакпосів із зубо-ясенного каналу на аналізаторі — дослідження, що застосовується для виявлення мікроорганізмів (окрім анаеробних), що викликали інфекційні процеси зубів і ясен. Для них характерні такі симптоми: біль у зубах, набряк і почервоніння ясен, виділення гною, поява нальоту, загальне підвищення температури. Аналіз потрібен для швидкого і точного виявлення причини захворювання ротової порожнини (гінгівіт, альвеоліт, стоматит). Для вибору схем лікування призначають антибіотикограму — тест на визначення чутливості мікроорганізмів до антибіотиків.

Бакпосів з інтубаційних трубок + антибіотикограма (в разі виявлення мікрофлори) / 5017

Бакпосів з інтубаційних трубок — дослідження, завдяки якому визначають ступінь обсіменіння діагностичної трубки. Через інтубаційну трубку евакуюють секрет із дихальних шляхів, який в разі наявності інфекційного захворювання (пневмонія, туберкулез) може містити патогенні мікроорганізми. Аналіз проводять для визначення чистоти трубки й діагностики причин захворювання дихальних шляхів у хворих на апараті ШВЛ. Для вибору схем лікування призначають антибіотикограму — тест на визначення чутливості мікроорганізмів до антибіотиків.

Бакпосів з інтубаційних трубок на аналізаторі + антибіотикограма з МІК / 5198

Бакпосів з інтубаційних трубок на аналізаторі — дослідження, метою якого є визначення ступеню обсіменіння трубки. Через інтубаційну трубку виводять секрет із дихальних путей, який в разі наявності інфекційного захворювання (пневмонія, туберкульоз) може містити патогенні бактерії. Аналіз виконується для визначення чистоти трубки та діагностики причини захворювань дихальних путей у больних, підключених до апарату ШВЛ. Для вибору схем лікування призначають антибіотикограму — тест на визначення чутливості мікроорганізмів до антибіотиків.

Бакпосів з носа + антибіотикограма (в разі виявлення умовно-патогенної та патогенної мікрофлори) / 5006

Бакпосів з носа — дослідження, яке точно встановлює наявні патогенні мікроорганізми в порожнині носа. Його виконують за наявності таких симптомів: нежить, закладеність носа, утворення кірочок у носі, лихоманка, виділення гною з носа. Аналіз призначено для виявлення причин таких захворювань, як риніт, риносинусит, кандидоз порожнини носа, та вибору схеми лікування, але перед початком лікування слід виконати антибіотикограму, яка визначить дієвість антибіотиків щодо цих патогенів і доцільність їхнього призначення в конкретному випадку.

Бакпосів з носа на аналізаторі + антибіотикограма з МІК / 5025

Бакпосів з носа в аналізаторі — дослідження, призначене для виявлення патогенних бактерій і грибів у порожнині носа. Його виконують за наявності таких симптомів: нежить, закладеність носа, утворення кірочок у носі, виділення гною з носа. Цей аналіз потрібен для швидкого й точного визначення етіології таких захворювань, як риніт, риносинусит, кандидоз порожнини носа та визначення методів лікування, але перед початком лікування слід виконати антибіотикограму, яка визначить дієвість антибіотиків щодо цих патогенів і доцільність їхнього призначення в конкретному випадку.

Бакпосів з рани (зі шкіри) + антибіотикограма (у разі виявлення мікрофлори) / 5011

Бакпосів з рани — дослідження, що дає змогу точно встановити наявність патогенної флори в рані. Аналіз рекомендовано у разі нагнійних ран, опіків, пролежнів, лімфаденітів, абсцесів. Клінічно вони проявляються болем, почервонінням, набряком, підвищенням температури, виділенням гною. Матеріал з рани набирає лікар, у лабораторію доставляється з лікарні. Аналіз потрібен для встановлення етіології гнійно-запальних інфекцій та для визначення схеми лікування. Перед призначенням лікування слід виконати антибіотикограму — тест на визначення чутливості мікроорганізмів до антибіотика.

Бакпосів з рани на аналізаторі + антибіотикограма з МІК / 5026

Бакпосів з рани на аналізаторі — дослідження, що дає змогу точно встановити наявність патогенної флори в рані. Аналіз рекомендовано у разі нагнійних ран, опіків, пролежнів, лімфаденітів, абсцесів, для яких характерні такі симптоми: біль, почервоніння, набряк, підвищення температури, виділення гною. Матеріал з рани набирає медперсонал, у лабораторію доставляється з лікарні. Аналіз потрібен для встановлення етіології гнійно-запальних інфекцій та для визначення схеми лікування. Перед призначенням лікування слід виконати антибіотикограму — тест на визначення чутливості мікроорганізмів до антибіотика.

Бакпосів з вуха + антибіотикограма (у разі виявлення мікрофлори) / 5009
— доставляється готовий матеріал, взяття здійснює лікар

Бакпосів з вуха — дослідження, що дає змогу визначити наявність патогенних мікроорганізмів у вушному каналі. Його виконують за наявності таких симптомів: біль, закладеність вуха, відчуття пульсації у вусі, лихоманка, виділення гною з вуха, зниєення слуху, свербіж. Аналіз призначений для становлення етіології таких захворювань, як серозний чич гнійний отит, фурункул та ін. До початку лікування слід виконати антибіотикограму, яка визначить активність антибіотиків до цих патогенів і доцільність їхнього призначення у конкретному випадку.

Бакпосів з вуха на аналізаторі + антибіотикограма з МІК / 5027
— доставляється готовий матеріал, взяття здійснює лікар

Бакпосів з вуха на аналізаторі — дослідження, метою якого є визначення хвороботворних мікроорганізмів у вусі. Його визначають за наявності таких симптомів: біль, закладеність вуха, відчуття пульсації у увусі, погіршення слуху, лихоманка, виділення гною з вуха, свербіж. Цей аналіз приначають для швидкого і точного виявлення причин таких захворювань, як серозний або гнійний отит, фурункул, а також для визначення схеми лікування. До початку лікування слід виконати антибіотикограму, яка визначить активність антибіотиків до цих патогенів і доцільність їхнього призначення у конкретному випадку.

Бакпосів крові на стерильність + антибіотикограма (у разі виявлення мікрофлори) / 5046

Аналіз крові на стерильність — дослідження для визначення бактеріальних агентів у кровотокові. Його проводять людям з інфекційними захворюваннями, що супроводжуються лейкоцитозом, лихоманкою, висипом на шкірі, а також людям зі слабким імунітетом. Аналіз використовується для діагностики сепсису, менінгококцемії, ендокардиту, остеомієліту. Якщо в крові буде виявлено патогенну флору, необхідне призначення антибактеріальних засобів. Для вибору препаратів і схем лікування роблять антибіотикограму — тест на чутливість визначених мікроорганізмів до антибіотиків.

Бакпосів крові на стерильність на аналізаторі + антибіотикограма з МІК / 5058

Бакпосів крові на стерильність на аналізаторі — дослідження для виявлення патогенних організмів у крові. Його виконують людям із обширними інфекційними захворюваннями, які супроводжуються лейкоцитозом, підвищеною температурою, висипом на шкірі, а також людям з ослабленим імунітетом. Цей аналіз застосовується у діагностиці сепсису, менінгококцемії, ендокардиту, остеомієліту. Якщо в крові буде виявлено патогенну флору, необхідне призначення антибактеріальних засобів. Для вибору препаратів і схем лікування роблять антибіотикограму — тест на чутливість визначених мікроорганізмів до антибіотиків.

Бакпосів мокроти + антибіотикограма (у разі виявлення умовно-патогенної та патогенної мікрофлори) / 5049

Бакпосів мокроти — дослідження для визначення патогенних агентів нижніх дихальних шляхів. Посів застосовують у разі появи кашлю, мокроти, рентгенологічних змін у легенях. Аналіз є специфічним для діагностики туберкульозу легенів, а також може застосовуватися для визначення етіології пневмонії та інших інфекційних хвороб дихальних шляхів. У разі виявлення в мокроті патогенної флори потрібно призначення антибактеріальних засобів. Для вибору препаратів і схем лікування роблять антибіотикограму — тест на чутливість визначених мікроорганізмів до антибіотиків.

 

Бакпосів мокроти на аналізаторі + антибіотикограма з МІК / 5052

Бакпосів мокроти в аналізаторі — дослідження для визначення мікроорганізмів нижніх дихальнихшляхів. Його призначають у разі появи кашлю, мокроти, зміни рентгенологічної картини в легенях. Цей аналіз є специфічним для діагностики туберкульозу легенів, для визначення етіології пневмонії та інших інфекційних захворювань дихальних шляхів. У разі виділення в мокроті інфекційної флори призначають антибактеріальні засоби. Вибираючи препарати, орієнтуються на дані антибіотикограми — тесту на чутливість мікроорганізмів до антибіотиків.

Бакпосів молока + антибіотикограма (у разі виявлення мікрофлори) / 5012

Бакпосів молока — дослідження для визначення патогенних мікроорганізмів у грудному молоці. Даний аналіз виконують, якщо у жінки з’являється ущільнення в молочній залозі, почервоніння, локальне підвищення температури, болісні відчуття в грудях, виділення крові або гною. Цей метод застосовується для діагностики маститів. Якщо буде виявлено патогенну флору, необхідно призначити антибактеріальні засоби. Для вибору препаратів проводять антибіотикограму — тест на чутливість конкретних мікроорганізмів до антибіотиків.

Бакпосів молока на аналізаторі + антибіотикограма з МІК / 5030

Бакпосів молока в аналізаторі — дослідження, метою якого є виявлення патогенних мікроорганізмів у грудному молоці. Цей аналіз використовується, якщо у жінки з’являється ущільнення в молочній залозі, почервоніння, локальне підвищення температури, болісні відчуття в грудях, виділення крові або гною.  Даний метод призначений для швидкої та точної діагностики маститів. Якщо буде виявлено хвороботворну флору, необхідно призначити антибактеріальні засоби. Для вибору препаратів проводять антибіотикограму — тест на чутливість конкретних мікроорганізмів до антибіотиків.

Бакпосів сечі + антибіотикограма (у разі виявлення мікрофлори) / 5013

Бакпосів сечі — дослідження для визначення бактеріальних агентів у сечовивідній системі. Даний аналіз проводить у разі появи лихоманки, болісних відчуттів і печіння під час сечовипускання, болю в області нирок, появи лейкоцитів і бактерій в аналізах сечі, помутніння сечі. Цей метод застосовують для визначення причин уретриту, циститу, пієлонефриту. Якщо буде виявлено у сечі ріст патогенної флори, слід призначити антибактеріальні засоби. Для вибору препаратів і схем лікування роблять антибіотикограму — тест на чутливість визначених мікроорганізмів до антибіотиків.

Бакпосів сечі на аналізаторі + антибіотикограма з МІК / 5028

Бакпосів сечі на аналізаторі — дослідження, з домогою якого визначають наявність бактеріальних організмів у сечовивідній системі. Цей аналіз виконується у разі лихоманки, болю під час сечовипускання, у поясниці, появи лейкоцитів і бактерій в аналізах сечі. Даний метод призначений для швидкого та точного визначення причин уретриту, циститу, пієлонефриту. Якщо буде виявлено у сечі ріст патогенної флори, слід призначити антибактеріальні засоби. Для вибору препаратів і схем лікування роблять антибіотикограму — тест на чутливість визначених мікроорганізмів до антибіотиків.

Бакпосів на Corynebacterium diphtheriae (зів) / 5126

Бакпосів із зіву на Corynebacterium diphtheriae — специфічне дослідження на виявлення збудника дифтерії. Цей аналіз виконують за наявності таких симптомів: почервоніння й наліт на мигдалинах і м’якому піднебінні, лихоманка, сморідний запах із рота, набряк зіву, збільшення лімфовузлів, апатія. Метод застосовується для діагностики хворих із симптомами, у тих, хто контактував з хворим, та для оцінки ефективності терапії. У комплексі призначають тест на антитіла до Corynebacterium diphtheriae, аналіз крові загальний, посів на гемолітичний стрептокок групи А.

 

Бакпосів на Corynebacterium diphtheriae (ніс) / 5124

Бакпосів з носа на Corynebacterium diphtheriae — специфічне дослідження для визначення збудника дифтерії. Даний аналіз виконуються за наявності таких симптомів: закладеність носа, кров’янисто-гнійні виділення з носа, тріщіни навколо крил носа, лихоманка, наліт в носі, кірочки на слизовій носа, які не знімаються. Метод застосовується для діагностики хворих із симптомами, у тих, хто контактував з хворим, та для оцінки ефективності терапії. У комплексі призначають тест на антитіла до Corynebacterium diphtheriae, аналіз крові загальний, посів на гемолітичний стрептокок групи А.

 

Бакпосів на золотистий стафілокок (ніс) + антибіотикограма (у разі виявлення золотистого стафілокока) / 5014

Staphylococcus aureus — грампопозитивна бактерія, яка може безсимптомно бути в організмі людини, але в конкретних умовах стає джерелом інфекційних захворювань (абсцеси, флегмони, сепсиси). Бакпосів з носа на стафілокок проводять під час профілактичних оглядівдля виявлення бактеріоносіїв, а також для з’ясування етіології інфекційних процесів. Якщо буде виявлено стафілокок, слід призначити антибактеріальні засоби. Для вибору препаратів проводять антибіотикограму — тест на чутливість конкретних мікроорганізмів до антибіотиків.

Бакпосів на Streptococcus agalactiae (стрептококкгрупи В, урогенітальний матеріал) + антибіотикограма (у разі виявлення Streptococcus agalactiae) / 5207

Streptococcus agalactiae — анаеробні грампозитивні β-гемолітичні бактерії. Потрапляючи в організм, можуть викликати такі захворювання, як гломерулонефрит, сепсис, мастіт, остеомієліт, пієлонефрит, перитоніт. Також можливе безсимптомне носійство. Бакпосів урогенітального матеріалу на S. agalactiae проводять для діагностики етіології запальних захворювань органів сечостатевої системи, а також для скринінгу вагітних, адже в жінок-носіїв діти часто схильні до інфікування. Якщо буде виявлено флору, проводять антибіотикограму — тест на чутливість мікроорганізмів до антибіотиків.

Бакпосів на Streptococcus agalactiae (зев) + антибіотикограма (у разі виявлення Streptococcus agalactiae) / 5201

Streptococcus agalactiae — анаеробні грампозитивні β-гемолітичні бактерії. Потрапляючи в організм, можуть викликати такі захворювання, як менінгіт, сепсис, мастіт, остеомієліт, пневмонію, перитоніт. Також можливе безсимптомне носійство. Бакпосів із зіву на S. agalactiae проводять для діагностики запальних захворювань у разі відсутності інших джерел, а також для скринінгу вагітних, адже в жінок-носіїв діти часто схильні до інфікування. Якщо буде виявлено флору, проводять антибіотикограму — тест на чутливість мікроорганізмів до антибіотиків.

Бакпосів на Streptococcus pyogenes (зев) + антибіотикограма (у разі виявлення Streptococcus pyogenes) / 5128

Streptococcus pyogenes — бактерії, що в нормі містяться в організмі людини, але в певних умовах (стреси, імунодефіцит, переохолодження) стають  причиною інфекційних захворювань. Це збудники ангіни, скарлатини, абсцесів, рожі, ревматизму, менінгіту, отиту. Бакпосів із зіву проводять для визначення причин хвороби. Якщо буде виявлено Streptococcus pyogenes, слід зробити антибіотикограму — тест на чутливість бактерій до антибіотиків. Це потрібно для визначення дієвості препаратів і призначення схеми лікування.

Бакпосів на Streptococcus pyogenes (урогенітальний) + антибіотикограма (у разі виявлення Streptococcus pyogenes) / 5129

Streptococcus pyogenes — мікроорганізми, що в нормі містяться в організмі людини, але в певних умовах (стреси, імунодефіцит, переохолодження) стають  причиною інфекційних захворювань. Це збудники ангіни, скарлатини, абсцесів, рожі, ревматизму, менінгіту, отиту. Бакпосів урогенітального матеріалу проводиться для визначення етіології хвороби сечостатевої системи.

Якщо буде виявлено Streptococcus pyogenes, слід зробити антибіотикограму — тест на чутливість бактерій до антибіотиків. Це потрібно для визначення схеми лікування.

Бакпосів на мікрофлору (у/г) + антибіотикограма (у разі виявлення умовно-патогенної та патогенної мікрофлори) / 5001

Бакпосів урогенітального матеріалу на флору — дослідження, призначене  для виявлення специфічних збудників захворювань сечостатевої системи. Його проводять за наявності болю, свербежу, печіння у сечостатевих органах, болю під час сечовипускання та статевого акту, виділень зі статевих органів, лихоманки. Аналіз використовують для діагностики Staphylococcus aureus,  Streptococcus agalactiae, Enterococcus faecalis, Escherichia coli, Enterobacter spp., Klebsiella spp., дріжджоподібних грибів роду Candida.  Якщо буде виявлено патогенну флору, слід призначити антибіотикограму — тест на чутливість бактерій до антибіотиків. Це потрібно для вибору схеми лікування.

Бакпосів на мікрофлору (урогенітальний) на аналізаторі + антибіотикограма з МІК / 5021

Бакпосів урогенітального матеріалу на флору на аналізаторі — дослідження, призначене  для виявлення специфічних збудників захворювань сечостатевої системи. Його проводять за наявності болю, свербежу, печіння у сечостатевих органах, болю під час сечовипускання та статевого акту, виділень зі статевих органів, лихоманки. Аналіз використовують для швидкої і точної діагностики Staphylococcus aureus,  Streptococcus agalactiae, Enterococcus faecalis, Escherichia coli, Enterobacter spp., Klebsiella spp., дріжджоподібних грибів роду Candida. Якщо буде виявлено патогенні мікроорганізми, необхідна антибіотикограма — тест на чутливість бактерій до антибіотиків.

Бакпосів на обсіменіння катетера + антибіотикограма (у разі виявлення мікрофлори) / 5054

Бакпосеі на обсіменіння катетера — дослідження для визначення мікроорганізмів на поверхні сечового катетера. Катетери застосовують з лікувальною і діагностичною метою (для контролю над діурезом, введення лікарських засобів у сечовий міхур, евакуації мочі із сечового міхура). Аналіз проводять для визначення чистоти катетера й діагностики етіології захворювань органів сечостатевої системи у тяжких хворих. Для вибору схеми лікування призначають антибіотикограму — тест на визначення чутливості мікроорганізмів до антибактеріальних препаратів.

Бакпосів на обсіменіння катетера на аналізаторі + антибіотикограма з МІК / 5055

Бакпосів на обсіменіння катетера на аналізаторі — дослідження для виявлення патогенної флори на поверхні сечового катетера. Катетери застосовують з лікувальною і діагностичною метою (для контролю над діурезом, введення лікарських засобів у сечовий міхур, евакуації мочі із сечового міхура). Аналіз проводять для визначення чистоти катетера й діагностики етіології захворювань органів сечостатевої системи у треанімаційних хворих. Для вибору методу лікування призначають антибіотикограму — тест на визначення чутливості мікроорганізмів до антибактеріальних препаратів.

Бакпосів на патогенну кишкову флору (кал) + антибіотикограма / 5034

Бакпосів калу на патогенну кишкову флору — дослідження, що дає змогу визначити етіологію інфекційних захворювань кишківника. Вони проявляються лихоманкою, діареєю, болем в області живота, домішками слизу чи крові в калі. Аналіз проводять для діагностики гострих кишкових інфекцій, ідентифікації збудника, вибору методів лікування та контролю ефективності терапії. Також застосовують для скринінгу на бактеріоносійство. У разі виявлення патогенної кишкової флори виконують антибіотикограму — тест на чутливість мікроорганізмів до антибіотиків.

Бакпосів навколоплідних вод + антибіотикограма (у разі виявлення мікрофлори) / 5018

Бакпосів навколоплідних вод — дослідження, що застосовується для діагностики внутрішньоутробних інфекцій плодів. Аналіз виконують, коли у вагітної жінки виникають інфекційні захворювання (сепсис, пієлонефрит, цистит, сифіліс, кандидоз, хламідіоз). У таких випадках високий ризик внутрішньоутробного інфікування плода й розвитку вроджених захворювань. Аналіз застосовується для діагностики інфікування навколоплідних вод і визначення причин. У разі виявлення патогенної флори виконують антибіотикограму — тест на чутливість мікроорганізмів до антибіотиків.

Бакпосів навколоплідних вод на аналізаторі + антибіотикограма з МІК / 5197

Бакпосів навколоплідних вод аналізаторі — дослідження, необхідне для скринінгу внутрішньоутробних інфекцій плода. Цей аналіз виконується, коли у вагітної жінки виявлено інфекційні захворювання (сепсис, пієлонефрит, цистит, сифіліс, кандидоз, хламідіоз), адже в таких випадках підвищується небезпека внутрішньоутробного інфікування плода та розвитку вродженних захворювань.  Аналіз виконують для діагностики інфікування навколоплідних вод і виявлення етіології. У разі виявлення хвороботворної флори виконують антибіотикограму — тест на чутливість мікроорганізмів до антибіотиків.

Бакпосів відділюваного НДШ + антибіотикограма (у разі виявлення умовно-патогенної та патогенної мікрофлори) / 5048

Бакпосів відділюваного нижніх дихальних шляхів — дослідження для визначення етіології інфекційних захворювань бронхо-легеневої системи. Вони проявляються відхожденням мокроти, кашлем, лихоманкою, болем в грудній клітці під час кашлю, задішкою, загальною слабкістю. Аналіз проводить для діагностики пневмонії, бронхіту, бронхоектатичної хвороби, абсцесу легені, емпієми плеври, а також для підбору лікування та контролю його ефективності. У разі виявлення умовно-патогенної флори виконують антибіотикограму — тест на чутливість мікроорганізмів до антибіотиків.

Бакпосів відділюваного нижніх дихальних шляхів на аналізаторі + антибіотикограма з МІК (мінімальна інгібуюча концентрація) / 5053

Бакпосів відділюваного НДШ на аналізі — метод дослідження для визначення причин інфекційних захворювань бронхо-легеневої системи. Вони проявляються відходженням мокроти, кашлем, лихоманкою, болем у грудній клітці під час кашлю, задишкою, загальною слабкістю. Цей аналіз необхідний для точної діагностики пневмонії, бронхіту, бронхоектатичної хвороби, абсцесу легені, емпієми плеври, а також для вибору лікування та моніторингу його перебігу. У разі виявлення умовно-патогенної флори виконують антибіотикограму — тест на чутливість мікроорганізмів до антибіотиків.

Бакпосів секрету простати + антибіотикограмма (у разі виявлення мікрофлори) / 5019

Бакпосів секрету простати — дослідження, що дає змогу точно встановити етіологію простатиту. Це захворювання проявляється такими симптомами: біль у промежині та внизу живота, зменшення потенції, порушення сечовипускання, нетримання сечі, нічні позиви до сечовипускання, неприємний запах під час сечовипускання. Аналіз застосовується для діагностики простатиту, визначення причин його виникнення, вибору схеми лікування. У разі виявлення патогенної флори виконують антибіотикограму — тест на чутливість мікроорганізмів до антибіотиків.

Бакпосів сперми + антибіотикограма (у разі виявлення мікрофлори) / 5020

Бакпосів сперми — дослідження, що проводиться для виявлення причин інфекційних захворювань статевих шляхів та чоловічого безпліддя. Його проводять за наявності таких симптомів: біль у промежині та внизу живота, зменшення потенції, нездатність зачати дитину, порушення сечовипускання, нічні позиви до сечовипускання, дискомфорт під час статевого акту. Аналіз застосовують для діагностики простатиту, сифілісу, гонореї, хламідіозу, герпесу, трихомоніазу. У разі виявлення патогенної флори виконують антибіотикограму — тест на чутливість конкретних мікроорганізмів до антибіотиків.

Бакпосів секрету простати на аналізаторі + антибіотикограма з МІК / 5022

Бакпосів секрету простати на аналізаторі — дослідження, необхідне для встановлення причин простатиту. Для цієї патології характерні такі прояви: біль у промежині та внизу живота, імпотенція, безпліддя, порушення сечовипускання, нетримання сечі, нічні позиви до сечовипускання, неприємний запах під час сечовипускання. Аналіз проводить для швидкої і точної діагностики простатиту, встановлення його причин, вибору тактики лікування. У разі виявлення патогенної флори виконують антибіотикограму — тест на чутливість хвороботворних агентів до антибіотиків.

Бакпосів сперми на аналізаторі + антибіотикограма з МІК (мінімальна інгібуюча концентрація) / 5031

Бакпосів сперми на аналізаторі — дослідження, метою якого є визначення етіології інфекційних процесів статевих шляхів та причин безпліддя у чоловіків. Його виконують, якщо є така симптоматика: біль у промежині та внизу живота, зменшення потенції, нездатність зачати дитину, порушення сечовипускання, нічні позиви до сечовипускання, дискомфорт під час статевого акту. Аналіз потрібен для швидкої і точної для діагностики простатиту, гонореї, хламідіозу, герпесу, трихомоніазу. У разі виявлення інфекційних агентів виконують антибіотикограму — тест на чутливість мікроорганізмів до антибіотиків.

Бакпосів урогенітальний на грибковуфлору (рід Candida) + антимікотики / 5139

Урогенітальний кандидоз — грибкове ураження слизової оболонки статевих органів. Це хвороба проявляється свербежем, сироподібними виділеннями, болем, печінням, появою нальоту. Для його діагностики застосовують бакпосів урогенітального матеріалу на грибкову флору. Цей метод дає змогу точно встановити етіологію захворювання й визначити схему лікування, однак перед початком лікування слід провести тест на чутливість збудника до антимікотичних препаратів, який визначить дієвість лікувальних засобів щодо цих патогенів і доцільність призначення їх у конкретному випадку.

Бакпосів урогенітальний на грибкову флору (рід Candida) на аналізаторі + антимікотики з МІК (мінімальна інгібуюча концентрація) / 5199

Урогенітальний кандидоз — грибкове захворювання статевих органів, що проявляється свербежем, сироподібними виділеннями, болем, печінням, появою нальоту. Для його діагностики застосовують бакпосів урогенітального матеріалу на грибкову флору на аналізаторі. Цей метод потрібен для уточнення причини й призначення лікування. Перед початком лікування слід провести тест на чутливість збудника до антимікотичних препаратів, який визначить дієвість лікувальних засобів щодо цих патогенів і доцільність їхнього призначення.

Дисбактеріоз / 5015

Дисбактеріоз — стан, за якого зменшується кількість корисних бактерій і збільшується кількість патогенних. У разі дисбактеріозу виникають такі симптоми: діарея (пронос) або закреп, метеоризм, біль і вздуття живота, печіння під час дефекації, дефіцит вітамінів (ламкі нігті, волосся, тріщини на губах та ін.). Бакпосів за дисбактеріозу виконують для оцінки флори кишківника, виявлення патогенних мікроорганізмів і вибору схеми лікування. Якщо виявлено патогенну кишкову флору, виконують антибіотикограму — тест на чутливість мікроорганізмів до антибіотиків.

Посів на урогенітальні мікроорганізми (AF Genital System, у/г зішкріб) / 5206

Бакпосів на урогенітальні мікроорганізми — дослідження, призначене для виявлення конкретних збудників захворювань сечостатевої системи. Його виконують за наявності болю, свербежу, печіння у сечостатевих органах, болю під час сечовипускання і статевого акту, виділеннях зі статевих органів, лихоманки. Аналіз зішкрібу проводять для діагностики мікоплазмозу, уреаплазмозу, гарднерельозу, трихомоніазу, хламідіозу, вагунозу,гонореї.

Якщо виявлено патогенну кишкову флору, виконують антибіотикограму — тест на чутливість мікроорганізмів до антибіотиків.