Інформаційна служба:
044 20 500 20
(Багатоканальний)

Панель гіпоталамо-гіпофізарно-надниркових гормонів

5.2 TORCH-інфекції
5.2.1 ЦМВ-інфекція
5.2.2 Герпетична інфекція
5.2.3 Вірус Епштейна-Барр
5.2.4 Токсоплазмоз (Toxoplasma gondii)
5.2.5 Краснуха (Rubella virus)
5.2.6 Parvovirus B19
5.2.7 TORCH-пакети
5.3 Урогенітальні інфекції
5.3.1 Chlamydia trachomatis
5.3.2 Mycoplasma/Ureaplasma
5.3.3 Treponema pallidum
5.3.4 Trichomonas vaginalis
5.3.5 Candida
5.3.6 Neisseria gonorrhoeae
5.3.7 ВПЛ (вірус папіломи людини)
5.3.8 Біоценоз урогенітальний
5.4 Інші інфекції
5.4.2 Bordetella pertussis
5.4.3 Chlamydia pneumoniae
5.4.4 Helicobacter pylori
5.4.5 Mycoplasma pneumoniae
5.4.6 Staphylococcus aureus, MRSA (метицилінрезистентний)
5.4.7 Епідемічний паротит (Rubalavirus)
5.4.8 Кір (Morbillivirus)
5.4.9 Паразитарні дослідження

13.1 Моніторинг ліків
13.2 Тяжкі метали
13.3 Діагностика порушень метаболізму
13.4 Амінокислоти

17-α-оксипрогестерон / 2069

17-α-оксипрогестерон — стероїдний гормон, попередник кортизолу та андростендіону, який немає гормональної активності. Визначення його рівнів використовують для діагностики вродженої гіперплазії кори наднирників і диференційної діагностики захворювань з порушенням репродуктивного здоров’я (у жінок з порушенням менструального циклу, гірсутизмом, акне, безпліддям). В комплексі призначають індекс вільного тестостерону, ФСГ, ЛГ, ТТГ, пролактин, генетичне дослідження.

АКТГ (АКТГ, ACTH) / 9006

АКТГ (АКТГ) — речовина, синтезована гіпофізом, регулює секреторну діяльність надниркових залоз. Крім того, АКТГ впливає на секрецію інсуліну і обмін жирів, визначає стійкість організму до впливу факторів зовнішнього середовища. Визначення рівня АКТГ слід провести, якщо є ознаки і симптоми, пов’язані з надмірним або недостатнім виробленням кортизолу; у разі дисбалансу гормонів, який може бути пов’язаний із захворюваннями гіпофіза або наднирників. Оптимально досліджувати з визначенням рівня кортизолу.

Альдостерон / 9004

Альдостерон — стероїдний гормон, що синтезується наднирниками. Бере участь в регулюванні артеріального тиску, відіграє важливу роль у підтримці нормальної концентрації натрію і калію в крові. Визначення рівня альдостерону широко застосовується для пошуку причини підвищеного і низького тиску (гіпертензії і гіпотензії), діагностики захворювань наднирників і гіпофіза. Рівень альдостерону важливо досліджувати в комплексі з одночасним визначенням рівня реніну і розрахунком альдостерон-ренінового співвідношення, дослідженням рівнів калію, натрію, АКТГ.

АПФ (АПФ) / 9005

АПФ (АПФ) — речовина, що бере активну участь в регулюванні артеріального тиску. Переважно виробляється в легенях. Визначення рівнів АПФ широко використовується для діагностики легеневих форм саркоїдозу (онкологічне захворювання) і оцінки ефективності антигіпертензивної терапії препаратами інгібіторів АПФ.

Генетика. Вроджена гіперплазія кори надниркових залоз. Ген CYP21A2 / 9749

Ген CYP21A2 визначає активність ферменту 21-гідроксилаза, який потрібен для нормального формування гормонів кортизолу та андростендіону. Мутації в ньому призводять до порушення цих процесів і розвитку вродженої гіперплазії надниркових залоз. Цей тест — основний генетичний маркер гіперплазії кори наднирників. Призначають у комплексі з визначенням 17-оксипрогестерону, ФСГ, ЛГ, індексу вільного тестостерону, андростендіону, кортизолу.

Генетика. Вроджена гіперплазія кори надниркових залоз. Гени CYP21A2, CYP11B1, CYP17A1, HSD3B2, POR / 9750

Роботу організму закодовано в його генетичному апараті (генах). Мутації в них призводять до розвитку патологічних станів. Основними генетичними маркерами гіперплазії кори наднирників, яка може проявлятися безпліддям, гірсутизмом, акне, порушенням менструального циклу й статевого розвитку, є зміни в генах CYP21A2, CYP11B1, CYP17A1, HSD3B2, POR.  В комплексі можуть призначатися тести ФСГ, ЛГ, тестостерон, ТТГ, пролактин, 17-оксипрогестерон.

Дегідроепіандростерон-сульфат (ДГЕА-с, DHEA-s) / 1017

Дегідроепіандростерон сульфат (ДГЕА-с) — один зі стероїдних гормонів, які продукуються залозами, попередник тестостерону і андростендіону. Дослідити показник слід, коли у дівчинки або жінки є надлишковий ріст волосся на обличчі й тілі, прищі, порушення менструального циклу або коли жінка не може завагітніти; коли у хлопчика з’являються ознаки передчасного статевого дозрівання. Оптимально досліджувати із ФСГ, ЛГ, естрадіолом, пролактином, індексом вільного тестостерону, 17-ОНП.

Інсуліноподібний фактор росту — 1 (ІФР-1, IGF-1) / 9016

Інсуліноподібний фактор росту — 1 (ІФР-1) — білок, що синтезується в печінці й скелетних м’язах (у меншій кількості іншими органами) під впливом соматотропного гормону. ІФР-1 забезпечує активне зростання організму, стимулюючи насамперед розвиток кісткової і хрящової тканини. Вивчення рівнів ІФР-1 використовується для діагностики і контролю лікування захворювань, для яких характерні порушення нормального росту людини. Здавати даний аналіз бажано разом з вивченням рівнів соматотропіну.

Інсуліноподібний фактор росту зв’язуючого білка — 3 (IGF-BP3) / 1260

IGF-BP3 — одна з речовин, що забезпечують активне зростання людини. Разом із соматотропним гормоном та інсуліноподібним фактором росту — 1 IGF-BP3 створює умови для гармонійного розвитку і росту організму. У IGF-BP3 немає значних добових коливань рівнів, що робить його зручним для діагностики захворювань, пов’язаних з порушеннями росту (карликовість, гігантизм та інші патологічні стани).

Копептин (C-terminal pro arginine-vasopressin, CT-proAVP) / 9752

Копептин — попередник антидіуретичного гормону (АДГ), що відіграє значну роль у певних фізіологічних і патологічних процесах в організмі людини. Найважливішою функцією АДГ є забезпечення осмотичного і кардіоваскулярного гомеостазу. Дослідження копептину може допомогти в оцінці прогнозу серцево-судинних захворювань у поєднанні з іншими серцевими маркерами.

Кортизол (слина) / 2214

Кортизол — стероїдний гормон, що синтезується наднирниками, відомий як «гормон стресу». Регулює в організмі людини деякі життєво важливі функції. Велика частка кортизолу в крові зв’язана з білком. У слині міститься вільний, біологічно активний кортизол.

Рівень кортизолу максимальний рано-вранці, потім знижується протягом дня, найнижчий рівень — близько опівночі. Цей ритм змінюється у разі захворювань наднирників і гіпофіза. З метою діагностики захворювань із підвищеним синтезом гормону оптимально провести збір слини для аналізу о 23:00.

Кортизол (сироватка) / 1020

Кортизол — стероїдний гормон, що синтезується наднирниками. Широко відомий під назвою «гормон стресу». Основна частка кортизолу зв’язана з білком, а невеликий відсоток є «вільним» і біологічно активним. Кортизол у сироватці — це загальний кортизол.

Рівень кортизолу максимальний рано-вранці, потім знижується протягом дня, найнижчий рівень — близько опівночі. Цей ритм змінюється у разі захворювань наднирників і гіпофіза. Оптимально досліджувати з АКТГ та іншими показниками.

Кортизол вільний (добова сеча) / 2269

Кортизол (гормон стресу) — речовина, що синтезується наднирниками і регулює в організмі ряд важливих фізіологічних процесів. Визначення рівнів кортизолу є принциповим для діагностики багатьох захворювань ендокринної системи. Зважаючи на те, що рівень кортизолу змінюється протягом доби, одноразове визначення цього показника в крові може виявитися недостатньо інформативним. Саме тому оцінка сумарної (добової) кількості кортизолу в сечі об’єктивно відображає секрецію гормону.

Мелатонін (сироватка) / 2095

Мелатонін — гормон, який синтезується в основному епіфізом та в невеликих кількостях — сітківкою ока і кишківником. Мелатонін бере активну участь в регуляції сну та адаптації до зміни часових поясів, чинить імуностимулювальну, протистресову та протипухлинну активність, регулює діяльність нервової системи та шлунково-кишкового тракту, впливає на темпи старіння організму. Визначення рівнів мелатоніну широко застосовується для виявлення причин порушення сну, збоїв менструального циклу та діагностики певних психічних розладів.

Метанефрин, норметанефрин, 3-метокситирамін (плазма) / 9306

Метанефрин, норметанефрин, 3-метокситирамін — це речовини, які утворюються на різних етапах перетворення в організмі людини катехоламінів (адреналіну, норадреналіну і дофаміну). Комплексне визначення їхніх рівнів відіграє важливу роль у діагностиці пухлини надниркової залози (феохромоцитоми) або пухлини, що виникає поза наднирником (парагангліоми). Цей аналіз дає змогу не тільки запідозрити наявність пухлинного процесу, а й провести диференційну діагностику між різними видами онкологічних захворювань.

Ренін прямий / 9007

Ренін — речовина, яка виробляється в нирках і бере участь в регуляції артеріального тиску, інтенсивності кровообігу в нирках та забезпеченні водно-електролітного балансу. Оцінка рівнів прямого реніну відіграє важливу роль в пошуку першопричини та в диференційній діагностиці захворювань, для яких характерне підвищення артеріального тиску. Здавати даний аналіз бажано в комплексі з оцінкою рівнів альдостерону в крові.

Пакет № 306. «Катехоламіни: адреналін, норадреналін, дофамін (плазма))» / 9017 (адреналін (плазма); норадреналін (плазма); дофамін (плазма))

Катехоламіни — гормони наднирників, які відіграють важливу роль в функціонуванні центральної та периферичної нервової системи й беруть активну участь в регулюванні діяльності серцево-судинної, дихальної, травної та ендокринної систем. Визначення катехоламінів широко застосовується для діагностики патологічних станів симпатоадреналової системи, онкологічних захворювань наднирників, виявлення першопричини артеріальної гіпертензії.

Серотонін / 9207

Ренін — речовина, яка виробляється в нирках і бере участь в регуляції артеріального тиску, інтенсивності кровообігу в нирках та забезпеченні водно-електролітного балансу. Оцінка рівнів прямого реніну відіграє важливу роль в пошуку першопричини та в диференційній діагностиці захворювань, для яких характерне підвищення артеріального тиску. Здавати даний аналіз бажано в комплексі з оцінкою рівнів альдостерону в крові.

Соматотропний гормон (гормон росту, СТГ) / 2005

Соматотропний гормон (СТГ) — це гормон гіпофіза, відомий також під назвою «гормон росту». СТГ, регулюючи в організмі ряд фізіологічних процесів, забезпечує плавний та збалансований ріст людини в дитинстві та підлітковому віці. Після досягнення людиною 20-річного віку активність СТГ поступово знижується. Визначення рівнів СТГ дає змогу визначити причину патологічно пришвидшеного чи сповільненого фізичного розвитку людини і діагностувати певні захворювання ендокринної системи. Оптимально доповнити дослідження з визначенням рівня ІФР-1.